WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Sztuczna inteligencja dla twojego mieszkania

Kickstarter przynosi ze sobą kolejny świetny projekt. Homey to mała kula, która będzie rdzeniem twojego inteligentnego mieszkania. Zapewne zdarzyło się wam kiedyś wrócić z pracy lub szkoły będąc totalnie wypompowanym cieniem człowieka. W takim wypadku chciałoby się chwilkę odpocząć siedząc na kanapie, ale trzeba wstawić obiad, włączyć telewizor, a do odpoczynku odpalić muzykę lub ulubioną grę na konsoli. Z ratunkiem przychodzi Homey!

Wystarczy wydać odpowiednie polecenie głosowe, a urządzenie wykona wszystkie powyższe czynności za nas. Oczywiście nie włoży obiadu do piekarnika, ale może go podgrzać bez potrzeby naszej ingerencji. Co więcej, nie musimy być nawet w domu, aby zarządzać mieszkaniem. Homey jest połączony z naszym smartfonem i możemy sterować wszystkim będąc na zakupach w supermarkecie. Myślicie, że to już brzmi imponująco? Kiedy wstaniemy rano z łóżka, nasze wierne urządzonko wyposażone w kobiecy głos, przeczyta nam pocztę mailową i przygotuje kawę. Po zjedzeniu śniadania i wypiciu latte, Homey poinformuje nas o warunkach pogodowych panujących na zewnątrz. Jeżeli jesteśmy ostatnią osobą wychodzącą z mieszkania, to zgasi wszystkie światła, wyłączy ogrzewanie oraz wszystkie niepotrzebne urządzenia elektroniczne.

Jest jeden haczyk, nasz dom musi posiadać „mądre” urządzenia. Chodzi tutaj głównie o moduły łączności bezprzewodowej. Homey łączy się z takimi sieciami jak:

0d3950630258f506e456289eeae4db1c_large

I działa z urządzeniami posiadającymi technologię firm:

38f1a12958a1a2f4f52ad007b88747a9_large

Aktualnie urządzenie nie obsługuje naszego rodzimego języka, ale twórcy chcą stopniowo rozszerzać kompatybilność w tym departamencie. Planowana data premiery to czerwiec 2015 roku. Osoby, które wspomogły kampanię na Kickstarterze otrzymają Homey za połowę ceny. Inni będą musieli zapłacić 229 euro, czyli jakieś 1000PLN. Myślicie, że wasze mieszkania są wystarczająco „smart”?