WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sztuczna inteligencja IBM – Watson, znalazła zatrudnienie na Wimbledonie

W czasie zaczynającego się w poniedziałek turnieju Wimbledon, na kortach tenisowych zadebiutuje sztuczna inteligencja IBM – Watson, której zadaniem będzie szeroko pojęte usługiwanie fanom tego sportu.

Aktywowany głosowo cyfrowy asystent o imieniu Fred, nazwany po brytyjskiej legendzie tenisa – Fredzie Perry’m, pomoże wszystkim, którzy zjawią się na Wimbledonie i spotkają się z problemami, aby się w tym wszystkim odnaleźć. Kibice będą mogli zapytać Freda o kierunki do najbliższego stoiska z konkretnym produktem, o to, jak zakupić ręcznik Wimbledon lub kto gra aktualnie na głównym korcie. Fred pomoże również z odnajdywaniem innych atrakcji, takich jak place zabaw dla dzieci, a to wszystko jest możliwe dzięki zdolności przetwarzania języka, jaką dysponuje Watson.

Staramy się uchwycić pewne informacje w sposób bardziej przystępny dla fanów. Skupiamy się również na usprawnieniu naszych cyfrowych spostrzeżeń, zauważając poprzez nie, że to i to jest istotne, a jeśli interesuje cię, jak ten mecz może się potoczyć, powinieneś skupić się na tym i na tym aspekcie.

Inna technologia IBM pomoże fanom odnajdywać mecze, które rokują jako najbardziej emocjonujące, czego podstawą będą statystyki biorących w nich udział zawodników. Watson i związane z nim technologie reprezentują pozytywny okres w historii firmy, która w ostatnich latach zmagała się z różnymi problemami. IBM liczy, że Watson będzie czynnikiem, który będzie długoterminowo windował wzrost firmy i już teraz jest on nazywany „łącznikiem między wszystkimi usługami firmy i jej oprogramowaniem”. Zapowiedziano również, że w najbliższej przyszłości zaprezentowane zostaną nowe projekty powiązane z Watsonem.

źródło: bloomberg.com | zdjęcie: comparethecloud.net