WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sztuczna inteligencja zdewastuje was w pokera

Drużyna deweloperów oprogramowania i badaczy pokera z Uniwersytetu Alberty stworzyła program, który pokona każdego człowieka w Texas Hold’em. Sztuczna inteligencja nazywa się „Cepheus” – naukowcy twierdzą, że jest ona tak dobra, iż nigdy nie zostanie pokonana. Tworzenie sztucznej inteligencji zajęło 10 lat, a samo wytrenowanie jej zaledwie 2 miesiące.

Cepheus musiał nauczyć się zasad pokera, nie zostały one zaprogramowane w jego kodzie. Wykorzystując 4 000 procesorów, komputer grał sam ze sobą w częstotliwości 6 milionów rozdań na sekundę. Uczył się on na każdej wygranej i przegranej, a następnie wyciągał wnioski. Cepheus okazał się być na tyle zdolny, że twórcy uważają, iż potrafi rozegrać niemal perfekcyjną grę za każdym razem.

Jest to jeden z wielu programów, które potrafią wygrać z człowiekiem w gry stworzone przez niego. Jeżeli chcecie się spróbować z Cepheusem, to odwiedźcie tą stronę. Bardzo dobrze ukazuje to, że sztuczna inteligencja jest dla naszej rasy wielkim zagrożeniem. Jeżeli powstanie wielki super komputer i przejmie kontrolę nad wszystkim to jesteśmy w ciemnej…

Źródło i zdjęcia: engadget.com