WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Szykowany jest reboot filmowej serii Resident Evil

Constantin Film nabyło prawa do franczyzy Resident Evil w 1997 roku i ciężko powiedzieć, że od tamtego czasu próżnowali oni z wypuszczaniem nowych filmowych odsłon serii.

Jeśli jednak spodziewaliście się, że po premierze Resident Evil: The Final Chapter, która to odbyła się sześć miesięcy temu, odpoczniecie nieco od tego świata, mam dla Was złą (?) wiadomość. Martin Moszkowicz, członek zarządu Constantin Film, potwierdził w wywiadzie dla Variety, który odbył się w czasie Festiwalu w Cannes, że już trwają prace nad rebootem serii Resident Evil. Przedstawiciel niemieckiej firmy powiedział, że odrodzenie marki będzie składać się z co najmniej sześciu filmów.

Nie ujawniono jednak, kto zajmie się produkcją czy reżyserią tego dzieła, ani nawet kto zagra w nim główną rolę (do tej pory była to Milla Jovovich, której kariera – moim zdaniem – nieco ucierpiała na uczestnictwie w Resident Evil). W ten sposób Constantin Film wpisuje się w panujący od dłuższego czasu trend w Hollywood, gdzie dyrektorzy studiów filmowych wychodzą z założenia, że sprzedaje się już tylko nostalgia i spowodowane nią rebooty oraz ciągnięcie znanych marek. Nic dziwnego, że nikt nie zamierza pozwolić RE na odpoczynek, bo według szacunków Variety seria ta wygenerowała 1,2 miliarda dolarów na całym świecie i jest to najwyższy wynik wśród filmów opartych o gry komputerowe.

źródło: techspot.com | zdjęcie: comicbook.com