Niedawno odbyła się premiera SEA HERO QUEST VR. Jest to gra mobilna, która ma służyć do wspierania badań nad demencją. O co dokładnie chodzi?

W 2016 roku miała premierę gra SEA HERO QUEST, która stała się źródłem danych dla naukowców badających poruszanie się w przestrzeni. Ściągnęło ją ponad 2,8 miliona graczy więc badacze mieli co analizować. Wyniki zostały nawet zaprezentowane na konferencji Neuroscience w 2016 roku. Teraz premierę ma gra w wersji VR. Taka opcja umożliwia naukowcom poszerzenie skali obserwacji oraz badanie graczy z większą precyzją. VR pozwala także na zaangażowanie osób, które nie były w stanie ogarnąć mechaniki poprzedniej wersji. Do nich właśnie należą ludzie z demencją. Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej, mówi:

Przywykliśmy do tego, że aplikacje mobilne poza tym, że są ogólnodostępnym źródłem rozrywki, ułatwiają i porządkują nasze życie. Stały się tak popularne, że korzystamy z nich codziennie, często intuicyjnie. I stale odkrywamy możliwości ich nowych zastosowań. Sea Hero Quest VR jest najlepszym tego przykładem. Gra, którą oddajemy w ręce użytkowników jest efektem pracy interdyscyplinarnego zespołu, wyznacza inne, rewolucyjne wręcz obszary zastosowania nowych technologii. Dzięki niej możemy uczestniczyć w przełomowym projekcie, w efekcie którego gromadzone są unikalne, zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym dane, umożliwiające zrozumienie mechanizmów powodujących demencję. Jeśli weźmiemy pod uwagę problem starzejącego się społeczeństwa, dostrzeżemy że projekt Sea Hero Quest VR nabiera jeszcze większego znaczenia.

Wszystkie dane dotyczące rozgrywki będą bezpiecznie i anonimowo przechowywane w centrum danych T-Systems w Niemczech. Sama gra współpracuje z okularami Samsung Gear VR i jest dostępna bezpłatnie. Więcej na jej temat przeczytacie tutaj.

Źródło: Materiały prasowe