Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Światową Organizację Zdrowia, około 50% leków jest źle przyjmowanych albo osoby zapominają o nich i wcale ich nie biorą. W USA co roku umiera aż 125 tysięcy osób z powodu źle przyjmowanych leków.

Za rozwiązanie tego problemu wzięła się firma Smartpatient, która stworzyła aplikację MyTherapy. Ma ona na celu nie tylko przypominanie o wzięciu leków, ale także zachęca do monitorowania stanu zdrowia. Aplikacja przypomina i wzięciu leków oraz odpowiedniej dawce dopiero wtedy, kiedy naprawdę należy wziąć medykament. Dzięki temu zachowane są odpowiednie odstępy czasowe pomiędzy kolejnymi dawkami. Także przypomnienia mogą dotyczy pomiaru ciśnienia, tętna wagi itp. co w doprowadzić ma do prowadzenia zdrowego stylu życia. Co ciekawe, skuteczność aplikacji została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Aplikacja jest już dostępna za darmo w App Store i Google Play. Została ona przetłumaczona na 20 języków więc będzie ona próbowała podbić także inne rynki światowe niż polski.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej