WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Ta maszynka zrobi ci obiad w jedyne 30 sekund

Niektóre cudeńka które możemy oglądać w serialach S-F wzbudzają czystą zazdrość. Na przykład replikatory obecne w Star Treku. Wciśnięcie guzika – i już gotowy posiłek pojawiał się przed nosem delikwenta. W realnym życiu coś takiego jest nadal poza naszym zasięgiem… ale postęp technologiczny zaskakuje nas i pod tym względem.

Poznajcie The Genie – nazwa dość adekwatna, bo ta niewielka maszynka wielkości ekspresu do kawy niczym prawdziwy dżinn powoduje niemalże natychmiastowe pojawienie się czegoś, czego pragniemy. No dobrze, tylko jeśli to jest jedzenie. I jeśli urządzonko zostało wcześniej odpowiednio zaprogramowane. I sami „załadowaliśmy” je składnikami. Tym niemniej należy podziwiać inwencję twórców, bo pomysł jest na pewno ciekawy i może się przyjąć, zwłaszcza wśród niecierpliwców, którzy nie lubią stać przy patelni i długo czekać na swój posiłek.

genie-food-maker-640x0

Działa w prosty sposób. W przypominających nieco pudełka na lody pojemnikach umieszcza się odwodnione składniki wymarzonej potrawy. The Genie dodaje do tego płyny, po czym sam dokonuje całego procesu kulinarnego. Potrafi mieszać a nawet odpowiednio wstrząsać w razie potrzeby, tak aby rezultat nie zawiódł nawet wybrednego smakosza. Wszystko trwa ok. 30 sekund, po czym z podajnika można zabrać gotową porcję (jedna waży ok 14 dag).

Cena urządzenia nie została jeszcze ustalona, lecz na stronie producenta już dziś można zapisać się na pre-order.

[źródło: digitaltrends.com, zdjęcia: geniethefreshway.com]