WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sukces zegarków TAG Heuer za 1500 dolarów. Wyprzedano wszystkie w preorderze

W listopadzie, producent zegarków TAG Heuer zapowiedział swój pierwszy smartwatch, warty 1500 dolarów Carrera Connected, stworzony we współpracy z Google i Intelem.

CEO TAG Heuer, Jean-Claude Biver, stwierdził że produkcja tego zegarka jest rezultatem małżeństwa Doliny Zegarków w Szwajcarii z Doliną Krzemową w Stanach Zjednoczonych. Szef Intela z kolei, nazwał Carrera Connected „nowym rozdziałem w noszonej technologii”, bo łączącym luksusowe atrybuty z wyglądem nie kojarzącym się z – dosyć nerdowskimi – smartwatchami. Tworzony z wielką uwagą z tytanu klasy drugiej, ma być to pierwsze tego typu urządzenie przeznaczone jednocześnie dla osób majętnych, ale i zainteresowanych technologią.

Zdaniem sprzedawców, do których salonów w Stanach Zjednoczonych dotarł zegarek, wszystkie urządzenia zostały już w preorderach wyprzedane (premierę wyznaczono na 9 grudnia). Magazyny nie zostaną uzupełnione aż do późnego grudnia lub nawet stycznia 2016. Doskonale zgrywa się to z wypowiedzią Bivera, który zapowiedział zwiększenie produkcji zegarka z 1200 sztuk tygodniowo do 2000. Priorytetem jest tutaj sprzedaż sklepowa, nie internetowa. Ta druga będzie musiała poczekać – możliwe, że nawet do maja lub czerwca przyszłego roku.

W wywiadzie, Biver wypowiedział się na temat przyszłości swojej firmy i jej zautomatyzowanych zegarków. Carrera Connected jest w oczach prezesa dużym sukcesem a przedsiębiorstwo „stworzy kolekcję różniącą się wykonaniem i zastosowanymi materiałami pod koniec przyszłego roku lub na początku 2017”. Wśród nowych modeli znajdą się między innymi wykonane ze złota z dodatkowymi diamentami w obudowie. Pewnie wyjątkowo Was ta wiadomość ucieszyła….

Co ciekawe, wciąż nie znamy dokładnych informacji odnośnie bebechów Carrera Connected, wiemy jedynie to, że na pokładzie zegarka znalazł się procesor Intel, 4GB pamięci, wsparcie Wi-Fi i Bluetooth. Jego system działania oparty jest na Android Wear, co oznacza kompatybilność ze smartfonami na iOS i Androidzie.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]