WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Taktyczna kula z aparatami wspomoże pracę policji

Na rynku militariów i innych urządzeń wspomagających pracę służb porządkowych pojawiają się wciąż nowe zabawki, niektóre niemalże tak nowoczesne, że wyglądają jak te z ostatnich części serii Ghost Recon. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że amerykańska policja niedługo zacznie korzystać ze specjalnych, wyposażonych w aparaty kul, zdolnych szybko przekazać obraz w danym pomieszczeniu jeszcze przed wkroczeniem do niego.

Nad takim urządzeniem pracuje firma z Bostonu o nazwie Bounce Imaging. Ich taktyczna kula o nazwie Explorer zawiera światła LED i sześć aparatów cyfrowych, które po wtoczeniu do pomieszczenia mogą szybko odpowiedzieć na pytania „co znajduje się w środku” i „co może nam tam grozić”.

Kula taka wykorzystywana by była głównie podczas akcji odbijania porwanych zakładników; odpowiednio wyszkolone służby po otrzymaniu informacji z ekranu połączonego z Explorerem będą miały o wiele ułatwione zadanie obezwładnienia przestępców. MIT News tłumaczy zasady działania urządzenia w następujący sposób:

Po aktywowaniu, aparaty co kilka sekund robią zdjęcia z każdej z soczewek. Oprogramowanie później zajmuje się przesłaniem tych obrazów na mobilne urządzenie i połączenie ich w pełni panoramiczne ujęcia.

Kilka sztuk Explorera zostało przekazanych amerykańskim komisariatom policji, gdzie przeprowadzono testy, których rezultaty zostaną uwzględnione przy produkcji następnych wersji.

[źródło i zdjęcia: eteknix.com]