WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Tales of Middle Earth, czyli LOTR w Age of Empires II

Lubicie fanowskie modyfikacje, które zamiast graficznego liftingu oferują coś zupełnie innego? Takim modem jest właśnie Tales of Middle Earth, czyli coś, co przenosi uniwersum Władcy pierścieni do Age of Empires II.

Całość można śmiało kojarzyć z The Battle for Middle-Earth: Reforged, ale z tą różnicą, że Tales of Middle Earth jest już dostępne do pobrania. Może nie w finalnej wersji, ale bardzo jej bliskiej, która powstała po pracy trwającej przeszło sześć lat. Jak na fanowski projekt, całkiem nieźle… nie no, żartuje, ale złożoność modyfikacji jest godna podziwu. W grę wchodzi bowiem aż 18 grywalnych ras z setkami nowych jednostek i ponad setką nowych budynków znanych z uniwersum.

Te mają nie tylko odpowiedniki tekstowe, ale również graficzne. Rewolucja na jej płaszczyźnie wydarzyła się również w przypadku terenu, na którym możemy zauważyć charakterystyczne elementy. Powyżej np. szeroko rozpoznawalne oko Saurona. Zmiany dotknęły również ekonomię i system walk z przeciwnikami. Modyfikacja wymaga oczywiście podstawowej wersji Age of Empires II, do której musicie przerzucić pliki znajdujące się o tutaj.

Źródło: Kotaku
Zdjęcia: Kotaku