Do tej pory wszyscy nabywcy 8. generacji procesorów Intela, czyli serii Coffee Lake byli zmuszeni wykładać sporą kwotę na topowe płyty główne z chipsetem Z370. Nie wielu użytkowników jest w stanie wykorzystać ich dodatkowe możliwości, dlatego często wstrzymywali się z zakupem i czekali na tańsze modele, co było jak najbardziej uzasadnione.

Według wcześniejszych zapewnień Intela. płyty główne z chipsetami H370, B360 i H310 miały pojawić się wraz z premierą mainstreamowych procesorów. Mowa oczywiście o drugiej ”serii” układów Core i5, Core i3 oraz Pentium i Celeron Gold, które mają trafić na półki sklepowe do końca marca. Do tej pory dochodziły nas słuchy o tych układach, ale o płytach głównych świat zdawał się milczeć. Jak możecie się domyślać… do dziś.

Tym razem przeciek zaserwował nam jeden z dostawców, który pośpieszył się z zamieszczaniem produktów na stronie. Nie umknęło to jednemu z użytkowników Reddita, który zebrał listę modeli od ASRocka oraz Gigabyte. Płyty z chipsetem H370 będą pozbawione wspomagania overclockingu i konfiguracji multi-GPU, a ich cena wyniesie od 100 do 170$. Z kolei B360 za 80/130$ będą typowymi mainstreamowymi pozycjami, a H310 budżetowymi za 50/70$. Tradycyjnie im tańsza płyta, tym jej funkcjonalność spada. \

Źródło: guru3d.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!