WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tańsze płyty główne pod procesory Coffee Lake nadchodzą

Do tej pory wszyscy nabywcy 8. generacji procesorów Intela, czyli serii Coffee Lake byli zmuszeni wykładać sporą kwotę na topowe płyty główne z chipsetem Z370. Nie wielu użytkowników jest w stanie wykorzystać ich dodatkowe możliwości, dlatego często wstrzymywali się z zakupem i czekali na tańsze modele, co było jak najbardziej uzasadnione.

Według wcześniejszych zapewnień Intela. płyty główne z chipsetami H370, B360 i H310 miały pojawić się wraz z premierą mainstreamowych procesorów. Mowa oczywiście o drugiej ”serii” układów Core i5, Core i3 oraz Pentium i Celeron Gold, które mają trafić na półki sklepowe do końca marca. Do tej pory dochodziły nas słuchy o tych układach, ale o płytach głównych świat zdawał się milczeć. Jak możecie się domyślać… do dziś.

Tym razem przeciek zaserwował nam jeden z dostawców, który pośpieszył się z zamieszczaniem produktów na stronie. Nie umknęło to jednemu z użytkowników Reddita, który zebrał listę modeli od ASRocka oraz Gigabyte. Płyty z chipsetem H370 będą pozbawione wspomagania overclockingu i konfiguracji multi-GPU, a ich cena wyniesie od 100 do 170$. Z kolei B360 za 80/130$ będą typowymi mainstreamowymi pozycjami, a H310 budżetowymi za 50/70$. Tradycyjnie im tańsza płyta, tym jej funkcjonalność spada. \

Źródło: guru3d.com