WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Te okulary mają sprawić, że wasza twarz zniknie w obiektywach kamer

Żyjemy dziś w dosyć dziwacznych czasach, oprócz ochrony własnych danych osobowych musimy również myśleć o wizerunku. W nowoczesnych miastach funkcjonuje wiele systemów rozpoznawania twarzy, które później mogą „ukraść” ją do swojej bazy danych. Przyszli przestępcy nie będą zadowoleni z faktu, że władze mogą rozpoznać ich w trakcie próby ucieczki. A tak bardziej realistycznie, inna grupa, która mogłaby skorzystać z nowego sprzętu firmy AVG, to bez wątpienia studenci. Wiele razy zdarza się, że idąc na imprezę zabawa staje się zbyt „dzika”, a na drugi dzień wysypuje się mnóstwo niekomfortowych zdjęć. Rozwiązanie? Nie chodzić na imprezy albo zakupić od AVG specjalne okulary mające zapewnić prywatność.

invisiblejamesmwc

Jak działają? To złożona konstrukcja, która bazuje na technologii diod LED emitujących światło podczerwone. Sprawia ono, że filtry wykorzystywane w większości aparatów i kamer zwyczajnie wariują. Diody rozmieszczono wokół oczu i nosa, aby mieć pewność, że twarz zostanie zakamuflowana. Oprócz tego, zastosowano osłonę odbijająca flesza, co jeszcze bardziej poprawia ochronę wizerunku.

glasses-fb

Okulary są w fazie testowej i pracownicy portalu Engadget wykorzystali prototyp robiąc sobie zdjęcia iPhonem, Nexusem i lustrzanką cyfrową. Każde urządzenie zachowało się inaczej, a efekt nie był do końca zadowalający. AVG twierdzi, że dopiero zaczyna eksperymentować z tym pomysłem, także przed okularami chroniącymi nasz wizerunek jeszcze długa druga. Zaopatrzylibyście się w tego typu patrzałki gdyby działały jak należy?

Jeżeli nie, to pozostaje zbudować sobie takiego urządzenie, jakim posłużył się Burce Wayne w filmie „Mroczny Rycerz Powstaje”…

Źrodło: engadget Zdjęcia: engadget,avg