WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Te sympatyczne drony w kształcie pszczółek dostarczają na Tajwanie piwo

Powiedzmy to sobie szczerze: drony zaczynają być już trochę nudne. Jest ich coraz więcej, stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie i przestały być nowością, dlatego też większość newsów na ich temat staje się powoli wtórna (chociaż są wyjątki).

Dlatego też trzeba docenić kampanię producentów piwa Taiwan Beer, którzy postanowili nieco urozmaicić „poważne” podejście do tej technologii. Ich bezzałogowe maszynki są… nieco innego rodzaju – nieco bardziej kolorowe i zabawne. Wywołują uśmiech na twarzach przechodniów. I transportują piwo.

wunderman-taiwan-taiwan-beerInnymi słowy, to chyba najlepszy pomysł wykorzystania dronów na jaki kiedykolwiek wpadła ludzkość :)

No dobrze, może nie cała ludzkość, pomysł ten powstał w głowach speców od marketingu w firmie Wunderman Taiwan, obarczonych zadaniem promocji nowego produktu, miodowego piwa. Rezultatem ich pracy jest ta oto, optymistyczna, „pszczela” flotylla.

Słodkie, nieprawdaż? Każdy dron jest wyposażony w styropianową chłodziarkę do piwa która przypomina sympatycznego owada; klienci mogli sobie zamówić dostawę bezpośrednio do domów lub do miejsc pracy. Używając danych z Google Street View, maszynki bez problemu trafiają do adresatów.

Rezultat? Sprzedaż kilka razy większa niż podczas pierwszych dni promocji poprzednich produktów tej samej firmy. Nawet piszącego te słowa nachodzi teraz smak na browara. Obojętnie jakiego.

hqdefault[źródło i zdjęcia: dailydot.com]