Kategoria: Tech

Zen 2

Zen 2 i karty graficzne Navi

Na ostatniej konferencji AMD ujawniło, a raczej potwierdziło swoje plany na najbliższe lata za pomocą tradycyjnych slajdów z prezentacji. Tak więc w tym roku doczekamy się słabszych procesorów Ryzen 2, odświeżonych Threadripperów i kart graficznych Vega 7nm. Z kolei za rok na rynek wpadnie trzecia generacja Ryzenów bazująca na architekturze Zen 2 i nowość w postaci układów graficznych Navi.

140-warstwowe

140-warstwowe kości 3D NAND Flash do 2021 ... czyli dyski SSD o pojemności 128 TB

Kości pamięci 3D NAND od wielu lat są jedną z najważniejszych technologii w świecie półprzewodnikowych nośników. Ich poprzednicy – 2D NAND nie są już tak bardzo wspierani, bo nie umożliwiają tak prostej rozbudowy o kolejne GB. Ta polega po prostu na umieszczaniu kolejnych pokładów półprzewodników na sobie, czyli we wszystkich trzech wymiarach. To właśnie przez to pojemność dysków SSD zaczęła rosnąć, a ich cena – maleć. Na szczęście świat IT nigdy nie pozostaje w stagnacji i już spekuluje się, że w 2021 roku będą powstawać aż 140-warstwowe układy.

Mech 2 serią kart graficznych dla AMD od MSI

Wygląda na to, że nawet pomimo zakończenia programu GPP ten zasiał ziarno na rynku kart graficznych. Z pewnością pomogła mu w tym decyzja AMD, według której partnerzy mieli wystartować z nowymi seriami przeznaczonymi dla Radeonów. Do serii AREZ od Asusa dołączy rodzina Mech 2 od MSI, która zostanie oficjalnie zaprezentowana na nadchodzących targach Computex.

UD PRO

UD PRO – nowe i dosyć tanie dyski SSD od Gigabyte

Pewne przysłowie nauczyło nas, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nasuwa się ono w każdym momencie, kiedy to jakiś producent rozszerza swoją (imponującą już) ofertę o kolejne produkty. Tak też jest z firmą Gigabyte, która zawitała właśnie na rynek nośników SSD z przystępnie wycenioną serią UD PRO.

Computex 2018

AMD ujawni swoje plany na Computex 2018

Podczas gdy segment plotek i przecieków ugina się pod nadmiarem wiadomości, konferencje i oficjalne wystąpienia firm są miłą odskocznią od nigdy niepewnych, albo nieszczegółowych informacji. Ich małą dawkę zaserwuje nam już niedługo AMD, które zaprasza wszystkich właśnie na konferencje podczas targów Computex 2018.

GTX 1060

GeForce GTX 1060 z rdzeniem graficznym GTX 1080 GP104 napędzi słabsze modele

Czasem zmiany wymagają poświęceń. Najnowsze przecieki donoszą, że Nvidia rozpocznie produkcje 6 GB kart GTX 1060 ze zmodyfikowanymi rdzeniami GP104, znanymi m.in. z modelu GTX 1080. Powodem tego mają być fabryki, które przestawia się na produkcję nowych układów i zwyczajne “czyszczenie magazynów”. Tak się bowiem składa, że na następcę GTX 1060 będziemy musieli poczekać nieco dłużej, niż na GTX 1180.

Google I/O 2018 – dwa dni konferencji w skrócie

Na tegorocznej konferencji Google I/O poruszono głównie sprawy software firmy, zrzucając jednocześnie kwestię sprzętu na nieco dalszy plan. Nie oznacza to jednak, że zebrani w amfiteatrze Shoreline deweloperzy przesiedzieli bezczynnie pierwsze dwa dni. Nowych informacji doczekał się bowiem m.in. system Android P, Asystent Google, Mapy Google, a nawet projekt Waymo, czyli pomysł Google na autonomiczne samochody.

Nvidia RTX stawia też na API Vulkan

Nowina o możliwości zastosowania technologii RTX w grach wywołała spore zainteresowanie. Pierwszy krok do rewolucji zaserwowała nam Nvidia i Microsoft, ale AMD nie pozostało im dłużne. Nvidia zdaje się jednak wyprzedać konkurencję, ponieważ rozpoczęła pracę nad implementacją swojego rozwiązania do API Vulkan.

rynek

[AKT. 2] AMD zakazało wejścia ASRockowi na rynek GPU w Europie A więc to nie wina AMD?

W branży dzieje się coraz więcej zaskakujących rzeczy. Jednak do oficjalnego zakończenia GeForce Partner Program i zarzutu manipulowania cenami DRAM przez największych producentów doszła teraz wiadomość o prawdopodobnym zablokowaniu kart graficznych ASRocka przed wejściem na europejski rynek.

GeForce GTX 1180

GeForce GTX 1180 pojawił się w bazie TechPowerUp Czyli specyfikacja i prawdopodobna cena oraz data premiery

Przecieki na temat nadchodzącej serii kart graficznych Nvidii zbieramy już od stycznia. Wiele z nich okazało się wręcz wyssanymi z palca, podczas gdy pozostałe były bardzo precyzyjne i potwierdziły dzisiejsze źródło informacji. Mowa o bazie danych serwisu TechPowerUp, do której zawitał właśnie wpis o GeForce GTX 1180.

AREZ

[AKT.] Seria AREZ od Asusa specjalnie dla kart Radeon Pomimo końca GPP inicjatywa będzie kontynuowana

Wygląda na to, że producenci biorący udział w programie GPP (którego szczegóły komentowaliśmy tutaj) powoli wdrażają wymagane przez Nvidie zmiany. Wiele modeli kart graficznych od AMD pozbyło się już oznaczenia ”gamingowych” marek, dlatego siłą rzeczy muszą przejść do nowego tworu. Według serwisu VideoCardz taki Asus planuje wrzucać GPU z serii Radeon do worka o nazwie AREZ.

DDR5

Prezentacja prototypu modułu pamięci DDR5

Postęp zbliża się nieubłaganie. Tym razem firma Canadence Design Systems zademonstrowała pierwszy kontroler kości DDR5, który ma umożliwić projektantom układów SoC jego implementacje. Na szczęście nie skończyło się na tym, ponieważ w ramach współpracy z firmą Micron przygotowała swojego rodzaju “moduł“.

Spectre-NG, czyli kolejne luki w procesorach Intela AMD z kolei łata swoje bolączki

Specjaliści po raz kolejny doszukali się luk w zabezpieczeniach procesorów Intel. Tym razem jest ich aż osiem i wszystkie z nich mają coś wspólnego z luką Spectre. Stąd też nazwa – Spectre-NG, które w najbliższym czasie mogą strącić sen z powiek właścicieli hostingów.

Wyciekły zdjęcia Moto Z3 Play

O Moto Z3 Play w ostatnich miesiącach było nawet głośno. Pojawiło się na jego temat kilka przecieków, wyciekł też do sieci jego “oficjalny” render. Tym razem możecie zobaczyć jego rzeczywiste i prawdziwe zdjęcia, które wiele mówią o jego wyglądzie.

LG zaprezentowało G7 ThinQ

2 maja 2018 roku odbyła się premiera smartfona LG G7 ThinQ. Jest to telefon, który ma zrewolucjonizować ofertę firmy, głównie dzięki zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Zobacz więcej zdjęć LG G7 ThinQ

LG ma zamiar już jutro zaprezentować światu swój nowy smartfon – G7 ThinQ. Jednakże na dzień przed premierą świat obiegły zdjęcia, na których widać nowy smartfon LG w całej okazałości.

Kaby Lake-X

Intel Kaby Lake-X powoli żegnają się z rynkiem Zawiniło małe zainteresowanie

Procesory Kaby Lake-X już od samych zapowiedzi nie wydawały się najlepszym wyborem na platformę HEDT X299. Jednak pomimo wielu głosów Intel zdecydował się na ich produkcję niespełna 11 miesięcy temu… którą teraz zaczął ograniczać.