WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Tekken 7 rozszedł się w milionowym nakładzie

Największy konkurent serii Moral Kombat i zdecydowanie jedna z najbardziej zwariowanych bijatyk w charakterystycznej stylistyce z Dalekiego Wschodu świętuje dziś swój sprzedażowy sukces. Czym może pochwalić się Bandai Namco?

Zdecydowanie tym, że Tekken 7 rozszedł się w milionowym nakładzie, a swoją premierę zaliczył przed ponad rokiem. Prawie 17 miesięcy wystarczyło grze na osiągnięcie sprzedaży rzędu trzech milionów kopii. Rzecz jasna w grę wchodzą wszystkie platformy, a więc PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Przez wielu krytyków, a nawet graczy ta odsłona została uznana za jedną z najlepszych, choć fani serii mieli co do tego pewne zastrzeżenia. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo przyszłość wspominamy przez bardziej kolorowy pryzmat. A jak Wy oceniacie tę część? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Sukces Tekkena 7 przełożył się również na statystyki sprzedażowe całej serii. Ta od 1994 roku do dziś rozeszła się w 47 milionach kopii, do których przyłożyło się aż dziesięć odsłon. O następnej do tej pory nikt nie wspominał, choć Bandai Namco dostało ostatnio całkiem solidnego konkurenta w gatunku bijatyk. Soulcalibur VI zapewnił sobie dobry start na rynku nie tylko zapożyczaniem postaci z innych gier (postawił nawet na Geralta z serii Wiedźmin), ale również ocenami, które nieustannie wpadają na jego konto.

Czytaj też: Społeczność Soulcalibur VI stworzyła swoją postać

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Bandai Namco