[Artykuł sponsorowany]

Telewizory nie są tylko rozwiązaniem dla miłośników filmów i seriali, to również coraz częściej wybierane narzędzie przez graczy. Dzisiaj omówimy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę decydując się na telewizor, który posłuży nam w dużej mierze w grach wideo.

Telewizor dający przewagę w grach

Stały rozwój coraz to nowych technologii w budowaniu matryc telewizyjnych spowodował wysyp na rynku telewizorów, które w grach video mogą dać graczowi konkretną przewagę. Głównym segmentem telewizorów są modele z matrycą OLED 4K, która pozwalają wyciskać z naszych konsol prawdziwe maksimum. To, jaki obraz jest generowany na naszym telewizorze nie zależy tylko od układu graficznego konsoli. Odpowiednia technologia oświetlenia oraz obrazowanie czerni przekłada się na bardziej wyrazisty obraz w grach.

Przykładem wymienianym przez ekspertów jest LG OLED 55C7V. Matrix Media wraz ze swoim sztabem ekspertów wskazuje w technologii OLED wiele zalet, które z pewnością docenią zapaleni gracze. Głównym atutem jest wyjątkowo niski input lag, który odpowiada za prędkość wyświetlania obrazu w stosunku do przekazu danych z konsoli. Im mniejszy input lag – tym lepiej. Ten parametr nie daje o sobie znać w przypadku oglądania filmów i seriali. Liczba input lagu wyrażana jest najczęściej w milisekundach i w przypadku filmów jest niezauważalna dla oka. W grach wideo jednak pozwala na szybsze reakcje gracza, a to już ma bardzo duże znaczenie.

Telewizor LG OLED 55C7V do gier?

W opisywanym modelu input lag wyraża się na poziomie 21 ms co jest wynikiem lepszym nawet od najnowszej linii telewizorów Samsung. Dodatkowo zastosowanie technologii Pixel Dimming zapobiega uszkodzeniu pojedynczych pikseli w generowaniu statycznych obrazów jak np. logo stacji wyświetlane stale w jednym punkcie ekranu.

Producent zastosował również bardzo wydajną technologię HDR, która wpływa na piękne generowanie oświetlenia. Najnowszy sezon seriali Stranger Things lub Narcosa będzie prawdziwą gratką dla oczu. Miłośnicy gier również zauważą przewagę technologii HDR. Czerń będzie lepiej rozgraniczana i gracz w ciemnym kamuflażu będzie się lepiej wyróżniał, na tle ciemnego tła.

Przed wyborem odpowiedniego modelu warto zapytać eksperta i sprawdzić ofertę telewizorów wykonanych w danej technologii.

[Artykuł sponsorowany]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!