Istnieje wiele ofert w internecie, gdzie cena iPhone’a jest znacznie niższa niż ta w sklepach. Czasami są to po prostu okazje, czyszczenie magazynów albo inne, podobne akcje. Jednakże często się zdarza, że telefony pochodzą po prostu z kradzieży. Niska cena pozwala wtedy na ich szybką sprzedaż. Dzięki nowemu narzędziu łatwo sprawdzisz, czy nie jesteś w to wrabiany.

Narzędzie nosi nazwę CTIA i pozwala na wpisanie numeru IMEI urządzenia, dzięki czemu program szybko sprawdzi w bazie, czy dany iPhone został zgubiony albo skradziony. Jeśli okaże się to prawdą, to możesz łatwo zrezygnować z zakupu oraz zgłosić sprawę dalej, np. do odpowiednich organów ścigania. Numer IMEI znajduje się zazwyczaj na tylnej części opakowania. Jednakże wpisując odpowiednią kombinację klawiszy, albo wchodząc do ustawień także w łatwy sposób można go sprawdzić.

Dzięki temu oprogramowaniu łatwo jest mieć pewność, czy nie pakujemy się w jakieś bagno i czy dana oferta nie pochodzi od złodzieja. Jeśli złapałaby Cię z nim policja, to miałbyś spore problemy, więc dzięki CTIA łatwo ich uniknąć. Świetnie, że powstał taki program.

Źródło: http://wccftech.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej