WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Termometr z Bluetooth na Kickstarterze

Coraz więcej urządzeń codziennego użytku wyposażone jest w łączność bezprzewodową i komunikuje się za jej pomocą z naszymi smartfonami. Trend ten dotyczy także coraz częściej urządzeń o przeznaczeniu medycznym. Niedawno opisywaliśmy glukometr, który sam łączy się z siecią i przesyła wyniki naszych pomiarów prosto do lekarza. Teraz do nowego trendu zamierza dołączyć także firma Zeraph ze swoim „inteligentnym” termometrem Flo.

Flo na pierwszy rzut oka przypomina zwykły termometr na podczerwień. W naszym kraju tego typu urządzenia są coraz bardziej popularne, odkąd w UE zakazano produkcji tradycyjnych termometrów rtęciowych. W większości krajów świata te znacznie bardziej higieniczne i szybsze w użyciu urządzenia nie są jednak zbyt popularne.

Być może szansą na popularyzację będzie ich dalsze unowocześnienie. Firma Zeraph zbiera właśnie na portalu Kickstarter fundusze na termometr Flo, który przesyła dane o pomiarach temperatury na iPhona lub Apple Watch. Komunikacja odbywa się, jak w przypadku większości urządzeń „internetu rzeczy”, za pomocą standardu Bluetooth.

Samo urządzenie nie wyświetla zbyt wielu informacji – dysponuje zaledwie jedną diodą, która zmienia kolor świecąc na biało w przypadku obniżonej, zielono dla normalnej oraz na czerwono w przypadku podwyższonej temperatury. Trzeba przyznać uczciwie, że jest to spory regres w porównaniu do innych termometrów na podczerwień. Siłą Flo ma być jednak jego współpraca z telefonem i smartwatchem.

Za pomocą specjalnej aplikacji możemy przeglądać pomiary umieszczone na przejrzystej linii czasu, również prowadzonej dla wielu osób. Wyniki pomiarów temperatury można również przesłać innym osobom, na przykład osobie, która zmieni nas w opiece nad chorym dzieckiem albo lekarzowi. Jak twierdzi producent, aplikacja może się także okazać przydatna dla par starających się o dziecko, pozwalając obserwować zmiany temperatury związane z cyklem miesięcznym.

flo-timeline-640x427-c

W zbiórce na portalu Kickstarter zebrano już ponad 11 z planowanych 20 tysięcy dolarów, a do jej końca pozostały jeszcze 32 dni. Urządzenia w promocyjnej cenie 15$ już się rozeszły, za to kiedy piszę ten artykuł wciąż jeszcze można otrzymać produkt za cenę o trzy dolary wyższą. Pierwsza dostawa termometrów Flo przewidziana jest na maj. Flo współpracuje z systemami iOS od 9 w górę i na baterii może wytrzymać pół roku codziennych pomiarów.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]