WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla chce stworzyć swoją bazę w Wielkiej Brytanii

Teslę każdy z Was zapewne zna. Jednakże firma działa głównie na terenie USA, tam tworzone są samochody oraz przeprowadzane ich testy. Okazuje się, że wkrótce może się to zmienić.

Elon Musk powiedział, że Tesla Motors rozważa stworzenie swojej pierwszej europejskiej bazy w Wielkiej Brytanii. Ma to na celu wykorzystanie brytyjskiej wiedzy i doświadczenia w tworzeniu aut oraz zmniejszenie kosztu importów nowych produktów. CEO firmy komentuje:

Mamy wiele szacunku dla talentu brytyjskich inżynierów. Wystarczy spojrzeć na Formułę 1- zadziwia mnie, jak wiele brytyjskiego talentu w tym się znajduje. Jest bardzo prawdopodobne, że stworzymy grupę inżynierską w Wielkiej Brytanii w pewnym momencie w przyszłości. Chcemy zmienić świat za pomocą elektrycznych samochodów.

Mimo, że Tesla kojarzy się z bardzo drogimi samochodami, to niedługo wprowadzi ona na rynek auto kosztujące około 30 tysięcy funtów. Dla nas może to ogromne pieniądze, ale dla firmy jest to klasa średnia.

Warto jeszcze dodać, że Brexit nie wpłynie na zmianę planów Elona Musk. Co więcej dodaje on także, że w Europie i USA mają zostać dokonane bardzo poważne inwestycje. Jakie? To pewnie dowiemy się w najbliższym czasie.

Źródło: http://www.eteknix.com/