WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla chciałaby testować swoją autonomiczną, elektryczną ciężarówkę w Nevadzie

Dla niektórych niespodzianką może być informacja, że Tesla pracuje nad długodystansową, elektryczną ciężarówką z możliwością jazdy autonomicznej i poruszania się w „plutonach”. Wkrótce nawet gotowa ma być wersja prototypowa, którą firma Elona Muska chciałaby przetestować w Nevadzie.

W środę dojdzie do spotkania przedstawicieli Tesli z urzędnikami z DMV (Departament ds. Pojazdów Silnikowych) w Nevadzie i tematem dyskusji będzie właśnie „pragnienie testowanie przez Teslę autonomicznych ciężarówek”. Na rynku komercyjnej komunikacji amerykański gigant pod przewodnictwem Elona Muska będzie musiał walczyć z konkurencją w postaci Ubera oraz Waymo.

Po ubiegłorocznej zapowiedzi produkowania elektrycznych ciężarówek, Musk opublikował w kwietniu Tweeta, że pierwsze efekty ich pracy nad takim pojazdem zostaną ujawnione we wrześniu. Stanowisko to zostało powtórzone podczas czerwcowego spotkania z udziałowcami, nie wiemy jednak żadnych szczegółów na temat zdolności ciężarówki do autonomicznej jazdy.

Warto wspomnieć, że nad długodystansowymi ciężarówkami, zdolnymi do pozbawionego kierowcy poruszania się, pracuje co najmniej kilka startupów w Dolinie Krzemowej. Rynek ten jest postrzegany jako jeden z pierwszych, na którym technologia ta mogłaby „przejść”. Inne firmy pracują nad technologią, która pozwalałaby ciężarówkom na jazdę w bardzo bliskiej formacji, przewodzonej przez „główny” pojazd. Znacznie zredukowałoby to potrzebę zatrudniania kierowców.

źródło: venturebeat.com