WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tesla planuje ujawnienie Modelu 3 w marcu przyszłego roku

Już od pewnego czasu wiadomo, że Model 3 jest odpowiedzią na BMW 3-serii. W okolicach marca 2016 Tesla planuje oficjalną prezentację i chociaż ten termin jest jeszcze niepewny, na ten moment takie jest oficjalne stanowisko firmy. Do masowej produkcji ten typ auta – który w założeniu ma przejechać ponad 300 km bez ładowania – wejdzie natomiast w drugiej połowie 2017 roku. Krążą plotki, że cena tego cuda oscylować będzie w okolicy 35 tysięcy dolarów.

Model 3 ma być sztandarowym produktem, przeznaczonym dla najszerszej publiki, podczas gdy modele S i X mają zachować swoją „elitarność” i luksusowe cechy. Przyszły produkt ma być ok. 20% mniejszy od Modelu S i jest podobno elementem strategii zdobywania kolejnych klientów, tym razem z nieco „tańszej” grupy potencjalnych kupujących.

Ale wpierw światło dzienne ujrzy X, który już od pewnego czasu znajduje się w produkcji i już wkrótce będzie dostępny. W lipcu można będzie składać zamówienia online na indywidualnie dostosowane do gustów klientów samochody.

Posłuchajcie zresztą co o Trójce ma do powiedzenia sam Elon Musk:

[źródło: theverge.com, zdjęcia: bidnessetc.com]