WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Tesla pokazuje w filmiku w jaki sposób działa tryb autonomicznej jazdy ich samochodów

Sporo osób boi się przekazania samochodom całkowitej kontroli nad jazdą. To przeświadczenie często poparte jest masą niepotwierdzonych przesądów. Algorytmy stojące za tą technologią, działają we wprost spektakularny sposób i dzięki uprzejmości firmy Tesla, pierwszy raz mamy dobry wgląd w ich funkcjonowanie.

Prezes Tesla Motors – Elon Musk udostępnił niedawno w serwisie twitter filmik, pokazujący sposób, w jaki sposób działa autonomiczny tryb jazdy w samochodach tego producenta. W materiale widać cały system w akcji, włącznie z wizją z poszczególnych kamer auta. Dzięki temu mamy wgląd w to, jak pojazd postrzega pieszych czy inne obiekty, a przy okazji sprawdzić możemy prędkość działania wszystkich sensorów, opartych o masę przeróżnych algorytmów. Sama przejażdżka też do najłatwiejszych nie należy. Nieokreślony model Tesla bez problemu pokonuje nawet bardziej zatłoczone skrzyżowania. Na koniec pokazano nawet ciekawy smaczek w postaci prezentacji całkowicie autonomicznego parkowania. Cały materiał możecie obejrzeć poniżej.

Samochody autonomiczne są już praktycznie na wyciągnięcie ręki, co zresztą widać po powyższym materiale. Tego typu auta są również niezwykle bezpieczne. Ciekawy jestem jednak, jak zareagowałby system jazdy bez kierowcy, kiedy ni stąd ni zowąd przed maskę wyskoczyłaby sarna, albo nieuważny rowerzysta. Czy czujniki i algorytmy są w stanie zareagować odpowiednio szybko? To dobre pytanie i oby Tesla Motors lub inna firma dała nam na nie odpowiedź już wkrótce… najlepiej przy pomocy równie dobrego materiału wideo.

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: engadget.com