WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Tesla powiększy ilość swoich ładowarek na terenie Europy

Planowanych jest 150 nowych punktów ładowania flagowych produktów Elona Muska, Pojawią się one w czternastu krajach do końca 2017 roku.

Plan firmy zakłada rozsianie więcej niż 7000 ładowarek w ponad 1200 miastach Ameryki Północnej, Europy oraz Azji. Do tej pory sieć była niemal dwukrotnie mniejsza, jednak sytuacja ma ulec diametralnej zmianie.

Jednym z jej pierwszych etapów będzie ekspansja w Europie. Na tę chwilę ujawniono, że punkty ładowania pojawią się w czternastu krajach i zostaną zlokalizowane w łatwo dostępnych i popularnych miejscach, takich jak stacje benzynowe, hotele czy kasyna. Tesla chętnie nawiązuje współpracę z prywatnymi inwestorami, którzy w zamian za darmowy sprzęt i napływ ewentualnych klientów mieliby zająć się podłączeniem i zabezpieczeniem takich ładowarek. W praktyce wygląda to tak, że Tesla finansuje urządzenia odpowiedzialne za ładowanie samochodów, natomiast współwłaściciel punktu zajmuje się doprowadzeniem zasilania, zabudową oraz dalszą konserwacją.

Warto wspomnieć, iż usługa ładowania hybrydowych samochodów jest darmowa. Firma chce w ten sposób zyskać nowych klientów, szczególnie z innych kontynentów niż rodzima Ameryka Północna. Punkty już wcześniej pojawiły się w Polsce, między innymi na trasie Legnica-Wrocław.

[Źródło i grafika: engadget.com]