Można stwierdzić, że Tesla jest wielkim fanem sprzedaży samochodów bezpośrednio klientom pomijając pośredników. Od niedawna to samo dzieje się w przypadku samochodów używanych. Znany producent uruchomił sklep online, gdzie można dokonać zakupu samochodu Model S po bardzo atrakcyjnej cenie. W chwili obecnej kupujący ograniczeni są do kilku miast Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, samochody sprzedawane są z gwarancją 4-letnią, bądź przebiegiem 50 000 mil.

Oczywiście pomimo braku pośredników ceny samochodów nie należą do najniższych. Do tej pory najtańszy model używany został wystawiony za cenę 59 000 $. Oferowane auta są praktycznie nowe, ponieważ pochodzą z roczników 2012 – 2014, a ich cena zaś jest niższa o ponad 10 000$ w porównaniu do modelu salonowego. Dodatkowo producent razem z samochodem oferuje pakiet pomocy drogowej w przypadkach nieprzewidzianych awarii. Pomoc ta dostępna jest dla właścicieli przez 24 godziny na dobę.

Nawet pomimo takiej ceny ciężko będzie znaleźć w internecie, czy na rynku wtórnym tańsze ekologiczne auta, co powinno przysporzyć Tesli dodatkowych klientów.

[ źródło : www.engagdet.com ]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej