Producent luksusowych samochodów elektrycznych ze Stanów Zjednoczonych, Tesla, pochwalił się, że liczba sprzedanych pojazdów w minionym kwartale była o 69% wyższa niż rok wcześniej.

Tesla sprzedała około 13,450 sedanów Model S oraz 11,550 Model X w czasie pierwszego kwartału bieżącego roku. Przewiduje się, że wraz z aktualnym kwartałem liczby za pół roku osiągną wartości w okolicy 47-50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

W czwartym kwartale analizowanego roku dostawy spadło o 9,4 procenta z powodu problemów produkcyjnych związanych z wprowadzeniem nowego sprzętu do autopilota. Tesla przyznała, że wyzwania, przed jakimi stanęła w czasie produkcji, rozpoczęły się pod koniec listopada i trwały przez początek grudnia, co miało wpływ na przesunięcie montażu bliżej końca zeszłego roku.

Ostatecznie, około 2,750 pojazdów nie zostało rozliczonych w czwartym kwartale 2016 roku z powodu „minutowych spóźnień w transporcie” lub dlatego, że właściciel nie był w stanie odebrać pojazdu w terminie. Doliczono je do pierwszego kwartału, z kolei 4,650 egzemplarzy znalazło się w takiej samej sytuacji kwartał później i trafią one na konto drugiego kwartału przy przyszłym rozliczeniu.

Prezes Tesli, Elon Musk, w czasie swojej kariery wielokrotnie podejmował ryzyka, ale pamiętajmy, że jeszcze niedawno inwestorzy nieco się wystraszyli, gdy w lutym przyznał on, że jego firma jest „niemalże na granicy”, paląc pieniądze przed premierą Modelu 3.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: tesla.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej