Coraz bliżej jest moment kiedy odejdziemy od samodzielnego kierowania wozami, pozostawiając to maszynom. Tesla znowu stawia kolejne kroki w tym kierunku.

Za pomocą Twittera ulubiony wizjoner internetu – Elon Musk – zapowiedział, że 15 października jego firma Tesla wprowadzi aktualizację oprogramowania do wersji 7.0 dla popularnych Modeli S. Łatka będzie wprowadzała między innymi opcję Autopilota.

Dodatek, który można śmiało uznać za jeden z najbardziej przełomowych w historii motoryzacji, będzie wprowadzał możliwość auto-sterowania, zmiany pasa wraz z włączeniem kierunkowskazu, a także i zmory wielu kierowców – parkowania. Rozwiązania te były testowane w ostatnim czasie przez wielu kierowców w Stanach Zjednoczonych i Europie, dopiero teraz jednak Tesla udostępni tę funkcję wszystkim posiadaczom Modelu S.

Samochody niedostosowane do wspomagania prowadzenia wciąż dostaną pozostałe „ficzery” wprowadzane wraz z aktualizacją: poprawioną kontrolę klimatyzacji, wydajność, a także osiągi przy modelu RWD czy udoskonaloną asystę przy startowaniu z wniesienia. Dobrze jest wiedzieć, że Tesla nie zaniedbuje nikogo. Ciekawe, czym zaskoczy nas w przyszłości.

[źródło i zdjęcie: pcworld.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!