Pasty do 20 zł

Halnziye HY880

HY880 to dosyć tania pasta, która w testach wypada już akceptowalnie. W dalszym ciągu jest sporo wydajniejszych konstrukcji, jednakże niska cena za gram sprawia, że warto ją mieć na uwadze przy wykorzystaniu w wielu montażach.

Deepcool Z5

Pierwsza propozycja od Deepcoola to kolejna pasta, która jest dosyć tania w przeliczeniu na gram. W testach osiągnęła one dobry wynik (61,25°C dwukrotnie) i jest także łatwa do rozprowadzenia. Jednakże za niewiele więcej znajdziecie wydajniejszą konkurencję. Z5 warto mieć na uwadze, ale należy też spojrzeć na dalszą listę.

Cooler Master E1 IC Essential

Kolejna pasta ponownie wychodzi bardzo tanio w przeliczeniu za 1g. W zestawie macie jej 1,5 ml więc starczy ona na duża ilość montaży. Samo rozprowadzanie nie sprawia żadnych problemów. Także jej wydajność jest już bardzo dobra, więc warto brać ją pod uwagę podczas zakupów.

SilentiumPC Pactum PT-2

Jedyna propozycja od SilentiumPC wypada bardzo dobrze w testach (podobnie jak E1 IC) oraz jest ona dosyć tania w przeliczeniu na gram. Jednakże jest z nią jeden problem – bardzo ciężko ją rozprowadzić po procesorze, co może przysporzyć problemów. Ale jeśli Was to nie rusza, to możecie zdecydować się na jej zakup.

Xilence XPTP

XPTP jest już dosyć drogą pastą, w szczególności po przeliczeniu na gram. Jednakże warto mieć ją na uwadze ze względu na bardzo dobrą wydajność. Jedyny problem jest taki sam jak w przypadku SilentiumPC – jest ona ciężka do rozprowadzenia. Ze względu na znakomitą wydajność warto się nią zainteresować.

Halnziye HY881

Kolejna pasta to już średnia półka cenowa pod względem ceny za gram. Ogromną jej wadą jest rozprowadzania – pasta ciągnie się, lepie do wszystkie, jedna z najgorszych pod tym względem w zestawieniu. Natomiast jej wydajność jest świetna i to ze względu na nią warto zdecydować się na zakup.

Halnziye HY-A8

Druga z rzędu pasta od Halnziye jest droższa od poprzednika, ale minimalnie mniej wydajna. W tym przypadku słabsze wyniki rekompensuje znacznie łatwiejsza aplikacja. Wydajność w dalszym ciągu jest świetna, więc warto dokonać jej zakupu.

Arctic MX-2

Pierwsza z past od Arctica, o dziwo, jest też tą wydajniejszą oraz tańszą. Jest ona w TOP 3 ceny za gram oraz zestawienia wydajności. Dodatkowo jej aplikacja jest bardzo łatwa. Według mnie jest to najlepsza pasta w cenie poniżej 20 zł, jaką znajdziecie na rynku.

Arctic MX-4

Druga z pasta od Arctica jest tą droższą i minimalnie mniej wydajną propozycją. Możliwe jest, że podczas jeszcze dłuższego wygrzewania pasta jeszcze zwiększy swoją wydajność. Ponownie plusem jest łatwość aplikacji. Natomiast wyższa cena i podobna wydajność do MX-2 pozwalają mi tylko na danie jej odznaczenia Tak – jest to dobry wybór, ale nie najlepszy.

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej