Cooler Master, Deepcool

Cooler Master

V1 IC Value

Pierwsza z past została zapakowana wraz z łopatką, która ułatwia jej rozprowadzanie.

V1 otrzymałem w strzykawce a jej ilość w środku to 2 ml. Pasta ma kolor biały, przewodność cieplną powyżej 1,85 W/mK, ciężar właściwy 2,5 g/cm^2 oraz impedancję termiczną poniżej 0,201°C -in^2/W. Producent nie podaje zakresu pracy.

Pasta jest dosyć rzadka, więc bardzo łatwo można ją rozprowadzić po procesorze.

E1 IC Essential

Druga z past to wyjątkowy osobnik w tym teście, bowiem oprócz łopatki otrzymujemy także ściereczkę, która ma za zadanie dokładnie wyczyścić procesor z pozostałości z poprzedniej pasty.

E1 także zapakowana została w strzykawkę, ale tym razem jej ilość to 1,5 ml. Pasta ma kolor szary, przewodność cieplną powyżej 4,5 W/mK, ciężar właściwy 2,5 g/cm^2 oraz impedancję termiczną poniżej 0,185°C -in^2/W. Ponownie nie ma informacji o zakresie temperaturowym, w jakim pasta może pracować.

Druga z past także jest dosyć prosta do rozprowadzenia. Nie jest może najłatwiejsza, ale na pewno nie będzie z nią problemów.

MasterGel Pro

Kolejna z past zapakowana jest standardowo. Wraz z nią otrzymujemy łopatkę oraz ściereczkę do usuwania starej pasty termoprzewodzącej.

MasterGel Pro jest dostarczony w strzykawce, a jego ilość to 4 g. Pasta ma kolor szary, jej przewodność cieplna wynosi powyżej 8 W/mK a ciężar właściwy 2,55 g. Znowu nie ma informacji o temperaturowym zakresie pracy.

Kolejna z pasta jest łatwa do rozprowadzania i nie powinno z tym być żadnych problemów.

Deepcool

Z5

Pierwszą z past od Deepcoola otrzymujemy w białym opakowaniu wraz z łopatką, która znacząco ułatwi jej dobre rozprowadzanie po procesorze.

Z5 otrzymałem w strzykawce a jej ilość to 3 g. Kolor pasty jest srebrny, przewodność cieplna wynosi powyżej 1,46 W/mK, impedancja cieplna poniżej 0,159°C -in^2/W, stała dielektryczna powyżej 6 a lepkość 76 CPS. Pasta składa się w 40% ze związków silikonu, w 20% ze związków węgla, w 30% ze związków tlenków metalu i w 10% ze związków tlenków srebra. Jej temperatura pracy wynosi od -50°C do 300°C.

Pasta jest dosyć łatwa w nakładaniu i nie powinno z tym być problemów.

Z9

Druga z past została zapakowana podobnie jak pierwsza.

Ją także otrzymujemy w strzykawce i w ilości 3 g. Kolor pasty jest srebrny, przewodność cieplna wynosi powyżej 4 W/mK, impedancja cieplna poniżej 0,058°C -in^2/W, stała dielektryczna powyżej 18,05 a lepkość 89,16 CPS. Pasta składa się w 20% ze związków silikonu, w 10% ze związków węgla, w 50% ze związków tlenków metalu i w 10% ze związków tlenków srebra. Jej temperatura pracy wynosi od -40°C do 200°C.

Ten model jest już cięższy w rozprowadzaniu niż Z5. Nawet z dołączoną łopatką wymaga to cierpliwości i trochę poświęconego czasu.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej