Thermaltake, X2, Xilence

Thermaltake

TG-2

Pierwsza z past od Thermaltake została zapakowana w duże pudełko i w środku znajdziemy tylko tą pastę.

TG-2 dostarczana jest w strzykawce a jej ilość to 4 g. Pasta ma kolor szary oraz przewodność cieplną równą 1,5 W/mK. Temperatura pracy wynosi od -40°C do 150°C. Producent więcej konkretnych informacji o niej nie podaje.

Pierwszą pastę od Thermaltake można bardzo łatwo rozprowadzić po procesorze. Nie jest ona gęsta więc pod tym względem wypada ona bardzo dobrze.

TG-3

Druga pasta jest podobnie zapakowana do pierwszej i także jest tylko ona w opakowaniu.

TG-3 także jest w strzykawce oraz jej ilość to także 4 g. Pasta ma kolor szary oraz przewodność cieplną równą 4,7W/mK. Temperatura pracy wynosi od -50°C do 250°C. Ponownie więcej informacji o niej nie uświadczymy.

Pasta jest cięższa do rozprowadzenia po procesorze od poprzednika, natomiast nie jest wybitnie ciężka. Określiłbym ją jako średnią pod tym względem.

X2

Thermica X2-431/0.5G

Kolejna z past została zapakowana w bardzo małe pudełko. Oprócz samej strzykawki nie ma w środku nic innego interesującego.

Pastę otrzymałem w strzykawce, w której znajduje się 0,5 g produktu. Jej kolor jest szary, przewodność cieplna wynosi powyżej 5 W/mK, impedancja termiczna poniżej 0,067°C -in^2/W, ciężar właściwy powyżej 2,7 g/cm^3, stała dielektryczna powyżej 5,1. Pasta składa się w 10% ze związków silikonu, 45% związków węgla i 45% związków tlenków metali. Temperatura pracy wynosi od -40°C do 270°C.

Rozprowadzanie pasty oceniam perfekcyjnie. Thermica jest bardzo łatwa w nakładaniu i nie ma z nią żadnych problemów.

Xilence

XPTP

 

Pierwsza z past została zapakowana w czarne pudełko, w którym dodatkowo znajduje się łopatka do rozprowadzania pasty.

XPTP umieszczona została w strzykawce a jej ilość to 1,5 g. Producent określa jej kolor jako srebrny. Przewodność cieplna wynosi powyżej 5,15 W/mK, impedancja termiczna poniżej 0,201°C -in^2/W, stała dielektryczna powyżej 5,1 a lepkość 73 CPS. Pasta składa się w 50% ze związków silikonu, w 20% ze związków węgla i w 30% ze związków tlenków metali. Jej temperatura pracy to od -30°C do 280°.

XPTP.X5

Druga pasta od Xilence to model analogiczny do XPTP. Jedyna różnica dotyczy ilości, która teraz wynosi 3 g oraz stałą dielektryczną, która w tym wypadku jest powyżej 6. Poza tym obie pasty są identyczne pod względem parametrów.

Obie pasty są bardzo ciężkie do nakładania – są gęste, ciągną się i ich rozsmarowywanie po procesorze nie należy do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych rzeczy.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej