Życie bez przenośnej pamięci flash było by naprawdę ciężkie. Czym przenosilibyśmy dane? Gdzie je magazynowali? Jak się nimi dzielili? Na szczęście żyjemy w czasach, w których do dyspozycji mamy pendrive. ADATA wypuściła całkiem niedawno na rynek swój najnowszy produkt- DashDrive Elite UE700. Charakteryzuje się on podobno dużą pojemnością, szybkim działaniem i przepięknym wyglądem. Sprawdźmy, czy te informacje to przechwałki, czy też fakty.

Pendrive dotarł do redakcji w białym, kartonowym opakowaniu. Znajdziemy na nim podstawowe informacje dotyczące produktu, nawet jest krótka informacja w języku Polskim (o treści: Pamięć USB 3.0- ADATA poszalała). DashDrive posiada także odznaczenie iF product design award 2013. Wraz z produktem otrzymujemy także krótką smycz, która pozwoli nam tak łatwo nie zgubić sprzętu.

 

Pendrive został wykonany z dwóch aluminiowych płatów, które mają chropowatą powierzchnię. Całość prezentuje się bardzo ładnie, UE700 jest także bardzo przyjemny w dotyku. Obudowa jest także odporna na odciski palców. Złącze USB 3.0 schowane jest we wnętrzu pendriva. Gdy chcemy go wysunąć, musimy to zrobić za pomocą plastikowego suwaka, który działa troszkę opornie. Producent zamieścił także niebieską diodę LED, sygnalizującą pracę urządzenia. Znajduje się ona pośrodku okrężnych linii na obudowie.  Obok niej znajduje się wygrawerowane logo producenta wraz z modelem i pojemnością. Pamięć pomieści do 29,4GB danych.

 

Testy i podsumowanie

Czas i prędkość kopiowania paczki 1353 plików (2,92GB) na pendriva: 351,531s, 9MB/s

Czas i prędkość kopiowania paczki 1353 plików (2,92GB) z pendriva na dysk: 82,766s, 36MB/s

Czas i prędkość kopiowania jednego pliku (6,47GB) na pendriva: 232,235s, 39MB/s

Czas i prędkość kopiowania jednego pliku (6,47GB) z pendriva na dysk: 119,328, 56MB/s

ADATA UE700 nie zbliżył się do parametrów podawanych przez producenta. Jednakże czy są to złe wyniki? Otóż nie, są nawet bardzo dobre. Warto tutaj wspomnieć, że ceny pendriva zaczynają się od około 90zł. Prędkości uzyskane przy kopiowaniu dużych plików są wysokie. Jedyną jego bolączką jest słaby transfer zapisu małych plików. Ale ciągle nie jest on najniższy, z jakim spotkamy się w tym przedziale cenowym. Dodatkowo, UE700 jest piękną pamięcią, strasznie przyjemną dla oka i w dotyku. Otrzymane wyróżnienie  iF product design award 2013 jest w pełni zasłużone. Jeśli wahacie się ciągle nad zakupem pendriva w tej cenie, to polecam wziąć pod uwagę przetestowane urządzenie. Z pewnością nie będziecie zawiedzeni.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej