WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test bloku Phobya CPU-Cooler UC-2 LT

Jeśli jesteście miłośnikami komputerów to zapewne chcielibyście mieć własnoręcznie zbudowane chłodzenie cieczą. Zazwyczaj ceny dobrych części są bardzo wysokie, jednakże czasem uda się trafić na perełkę. Czy jest nią właśnie blok Phobya?

Blok został zapakowany w małe pudełko. W środku dołączony został system montażowy i pasta termoprzewodząca (HeGrease). Co ciekawe w pudełku nie ma instrukcji- należy ją wydrukować ze strony producenta. Tubka pasty jest mała i starczy na niewiele montaży. System montażowy pasuje tylko do podstawek Intel: 775, 1366, 1156, 1155, 2011, Xeon, ale istnieje możliwość nabycia bloku w wersji dla podstawek AMD. Phobya udziela 2 lata gwarancji na swój blok.

Phobya CPU-Cooler UC-2 LT ma wymiary 94 mm x 94 mm x 15 mm i waży 215 g. Blok prezentuje się całkiem nieźle- metalowy top został pomalowany na czarno, co daje niezły efekt. Wlot i wylot zostały laserowo wygrawerowane, przez co nie psują wyglądu. Blok jest kompatybilny z gwintami 1/4″. Podstawka została wykonana na lustro, choć mocno widać szlif. Po odkręceniu śrub można dostać się do wnętrza. Z drugiej strony podstawki producent zastosował strukturę 68 kanałów, o szerokości 0,2 mm, na powierzchni 35 mm x 31, mm. Każde żeberko także ma grubość 0,2 mm. 1 mm nad nimi znajduje się czarna płytka, która ma za zadanie tak skierować przepływ cieczy aby stworzyć mikro turbulencje, które poprawiają wydajność bloku.

 Testy i podsumowanie

Przy maksymalnym napięciu na pompce blok prezentuje znakomitą wydajność. Jest on w tyle zaledwie o 1,25°C za konkurencją droższą o ponad 150 zł! Wynik zdecydowanie powyżej oczekiwać. Przy obniżeniu napięcia na pompce wydajność bloku znacznie spada (o prawie 2°C).

Phobya CPU-Cooler UC-2 LT kosztuje około 140 zł i mimo niskiej ceny zaskakuje swoją wydajnością. Dodatkowo jest dobrze wykonany oraz jest – po prostu – całkiem ładny. Jeśli szukacie taniego bloku do waszego własnego zestawu LC to UC-2 LT będzie znakomitym wyborem w tej kategorii cenowej.