WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test chłodzenia Arctic Freezer 33 TR

Kolejne chłodzenie pod Threadrippera pochodzi od Arctica. Jest to model Freezer 33 TR, który wygląda bardzo podobnie do normalnej konstrukcji. Czy więc da sobie ono radę z czymś znacznie mocniejszym?

Wygląd Arctic Freezer 33 TR

Chłodzenie zapakowane zostało w czarno-czerwone opakowanie. Oczywiście kolorystyka zależy od wybranego koloru chłodzenia. Wraz z nim otrzymujemy tubkę pasty MX-4, dodatkowe klipsy dla wentylatora oraz system montażowy. Instrukcja nie jest dołączona do zestawu a szkoda, bowiem montaż Freezera 33 TR nie jest taki banalny. Gwarancja wynosi aż 10 lat – Arctic jest bardzo pewne swojego produktu.

Chłodzenie dostępne jest w dwóch wersjach – czerwonej oraz białej. Obie wyglądają naprawdę nieźle. Cały radiator jest czarny a kolorowe wstawki obecne są na wentylatorze. Takie rozwiązanie może się podobać w szczególności jak ktoś nie jest fanem LEDów. Chłodzenie różni się od normalnej wersji podstawką, która jest znacznie dłuższa i dzięki temu nadaje się pod Threadrippera. Pozostałe rzeczy są takie same – cztery 6 mm ciepłowody stykające się z procesorem, 49 aluminiowych finów czy wentylator BioniX F120, którego test możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Platforma testowa

 

 

Testy i podsumowanie

Chłodzenie zaskakuje w testach. Wbrew wszelkim oczekiwaniom pokonuje ono Noctuę NH-U12 S TR4-SP3. Z wrażenia aż powtórzyłem testy chłodzenia Arctica i Noctuy – nic się nie zmieniło. Freezer 33 TR zaskakuje więc swoją wydajnością. Pod względem kultury pracy jest tak jak w przypadku poprzednika – na maksymalnych obrotach jest okropnie głośno, na 1200 RPM w miarę cicho a na 800 RPM nie usłyszycie chłodzenia.

Arctic Freezer 33 TR kosztuje około 200 zł. Jest ono zdecydowanie warty tych pieniędzy. Jakość wykonania jest dobra a chłodzenie świetnie wygląda. Wyniki wydajnościowe zaskakują – są naprawdę świetne jak na taką konstrukcję. Jedynie kultura pracy na najwyższych obrotach mogłaby być lepsza. Mimo to zdecydowanie warto zakupić Freezera 33 TR do Threadrippera – nie będziecie tego żałowali.