WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test chłodzenia be quiet! Dark Rock Pro 4

Jakiś czas temu mieliśmy przyjemność zaprezentować Wam test chłodzenia Dark Rock Pro 4 ale w wersji na Threadrippera. Okazało się ono najwydajniejsze na tą podstawkę. Czy podobnie będzie w przypadku wersji na pozostałe podstawki?

Wygląd

Chłodzenie jest bardzo podobne do testowanej wersji TR4. Różnice są tak naprawdę trzy. Pierwsza to trochę inne wymiary, które tym razem wynoszą 123,7 mm x 136 mm x 162,8 mm. Druga to waga równa 1,13 kg, a trzecia to podstawka, która jest dostosowana do mniejszych procesorów. Dzięki temu można z powodzeniem zastosować chłodzenie na LGA115X AM4. Poza tym wszelkie parametry są takie same jak u poprzednika.

Platforma testowa

Testy i podsumowanie

Chłodzenie bardzo dobrze wypada w testach. Tak naprawdę przygrywa jedynie z zestawami AiO. Jest to topowa wydajność na każdych obrotach wentylatorów. Także kultura pracy jest świetna i dotyczy to także maksymalnych obrotów. Chłodzenie praktycznie zawsze będzie ciche.

Be quiet! Dark Rock Pro 4 kosztuje około 320 zł. W tej cenie jest to najlepszy wybór na rynku. Chłodzenie jest bardzo wydajne, a przy tym ciche – czego więcej chcieć od coolera powietrznego? Do tego należy dodać świetny design oraz znakomite wykonanie. W mojej opinii zdecydowanie warto w niego zainwestować – posłuży Wam przez lata.