Na łamach WhatNext dawno nie było testów pamięci flash. Do recenzji otrzymałem właśnie cztery ciekawe konstrukcje od Sandiska. Czy są one godne polecenia?

Ultra USB Type-C Drive 16 GB

Pierwszy z pendrive ma wymiary 6,6 mm x 19,3 mm x 40,64 mm i waży ok. 5g. Jest to więc bardzo mała i lekka konstrukcja, którą można bezproblemowo ze sobą przenosić. Wygląda on przeciętnie – jest srebrny z przezroczystą obudową, w której można schować złącze. Tak, jest ono wyciągane, a sam mechanizm działa bez problemów. Na końcu pamięci znajduje się miejsce do przyczepienia smyczy – ciężej będzie go wtedy zgubić. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego i jest przeciętnej jakości. Pendrive, jak sama nazwa wskazuje, posiada złącze USB Typ-C, dzięki czemu pasuje on także do najnowszych smartfonów. Sandisk deklaruje prędkość odczytu do 130 MB/s, nie mówi nic o prędkości zapisu. Pamięć pracuje w temperaturze od 0 do 45°C. Gwarancja wynosi 60 miesięcy.

Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive 32 GB

Kolejny z pendrive jest bardzo małą konstrukcją, bowiem ma ona wymiary zaledwie 15,9 mm x 19,1 mm x 8,8 mm i waży 1 gram. Jest to tak naprawdę złącze USB 3.1 Gen1 z wybrzuszeniem, w którym znajduje się pamięć. Na jego końcu jest miejsce na przyczepienie smyczy – w przypadku tak małej konstrukcji jest to niezbędne. Pendrive został wykonany w całości z tworzywa sztucznego, więc jest to dosyć delikatny sprzęt. Producent deklaruje prędkość odczytu na poziomie 130 MB/s, natomiast ponownie nic nie mówi o zapisie. Temperatura pracy wynosi od 0 do 35°C, a gwarancja udzielana jest na 60 miesięcy. Warto jeszcze wspomnieć, że pendrive posiada zainstalowane oprogramowanie służące do szyfrowania. Jest to miły dodatek.

Ultra Dual Drive m3.0 16 GB

Trzecia z pamięci flash to model o wymiarach 30,2 x 25,47 x 11,76 mm i ważący 5 g. Posiada ona dwa złącza: micro USB oraz USB 3.0, dzięki czemu można ją używać zarówno ze smartfonami, oraz z komputerem. Samo przełączanie pomiędzy złączami działa bezproblemowo. Pendrive posiada przezroczystą obudowę oraz miejsce do przyczepienia smyczy. Ponownie został on wykonany z tworzywa sztucznego, więc jakość jest taka sobie. Sandisk deklaruje prędkość odczytu ponownie do 130 MB/s a temperatura pracy znowu wynosi od 0 do 35°C. Gwarancja wynosi 60 miesięcy.

Connect Wireless Stick 16 GB

Ostatni z pendrive to dosyć nietypowa konstrukcja. Ma ona wymiary 20,83 mm x 78,21 mm x 12,19 mm i waży 22 g. Jest to więc największa pamięć w dzisiejszym teście. Posiada ona złącze USB 2.0, ale obsługuje ona także łączność bezprzewodową Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi, który starcza na 4,5 godziny pracy, można używać pendrive bez konieczności podłączania go do komputera. Wireless Stick współpracuje także ze smartfonami – wymagana jest wtedy instalacja aplikacji. W przypadku PC trzeba wejść na odpowiednią stronę Sandiska i z poziomu przeglądarki obsługiwać pamięć flash. Szkoda, że nią da się zgrywać plików bezpośrednio z poziomu Windowsa. Pendrive umożliwia strumieniowanie danych bezpośrednio do trzech różnych urządzeń. Pamięć została wykonana z tworzywa sztucznego i znajduje się na niej miejsce na smycz oraz włącznik. Prędkość zapisu i odczytu wynosi maksymalnie 150 MB/s, ale ze względu na zastosowane złącze USB 2.0 ciekawe będą wyniki testów. Wireless Stick może pracować w temperaturze od 0 do 45°C, a gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!