Testy i podsumowanie

Po pierwszym uruchomieniu trzeba chwilę odczekać, aby drukarka zaczęła działać. Przez ten czas będzie wydawała on różne odgłosy, a także będą migały diody. Po tym można przejść do parowania sprzętu z siecią Wi-Fi.

W testach wykorzystaliśmy różnego rodzaju testowe obrazy, które są dostępne w internecie. Następnie zostały one zeskanowane za pomocą wbudowanego skanera z najwyższą możliwą jakością. Potem zostały one zamienione na mniejsze pliki, aby można było je wgrać na stronę. Efekt tego możecie zobaczyć poniżej.

Uzyskane kolory oceniam bardzo dobrze. Widać przejścia pomiędzy nimi a także jest różnica w zależności od ich intensywności. Kolory są zachowane, także nie ma problemów z odczytaniem małych liter czy jakością wydruków. Jedynie brakuje mi trochę większej wyrazistości niektórych kolorów.

W przypadku zdjęć także jest dobrze, ale już nie tak znakomicie. Widoczne są problemy z białym kolorem (pierwsze zdjęcie), w którym to mgła trochę zlewa się z górami. Także w przypadku lasu rozróżnienie pomiędzy liśćmi mogłoby być lepsze. Brakuje też trochę intensywności niektórym kolorom – zdjęcia wyglądają w niektórych miejscach na trochę przyblakłe. W przypadku jeziora z górami wynik wydruku jest jednak bardzo dobry.

Czas drukowania 10 stron czarno-białych wynosi 1 minuta i 4 sekundy a kolorowych 4 minuty i 11 sekund. Jest to odpowiedni czas jak na tego typu drukarkę. Samo skanowanie oraz kopiowanie jest bez zarzutów. Odbywa się ono szybko i praktycznie bezproblemowo.

Podsumowanie

Epson EcoTank L3150 kosztuje około 1070 zł. Firma prowadzi do końca 208 roku promocję, w ramach której można otrzymać zwrot pieniędzy. Uważam, że urządzenie idealnie sprawdzi się w domach czy w małych biurach. Wbudowany skaner czy możliwość kopiowania rzeczy działa bez zarzutów oraz bardzo szybko. L3150 posiada bardzo prosty system napełniania tuszem. Powinien on też starczyć na dużą liczbę wydruków. Cena tuszy to około 37 zł za sztukę, czyli nie tak źle. Ważne, że w zestawie otrzymujemy ich dużą ilość. Sama jakość wydruków jest bardzo dobra. Wady pojawiają się dopiero w momencie drukowania zdjęć – są one trochę przyblakłe, brakuje niektórym kolorom intensywności. Jednakże jak na tego typu sprzęt jest bardzo dobrze. L3150 posiada też wbudowane Wi-Fi, dzięki czemu można łatwo udostępnić drukarkę przez sieć. Jeśli więc szukacie urządzenia wielofunkcyjnego w cenie około 1000 zł to warto zastanowić się na wyborem propozycji od Epsona.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!