WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test dwóch ładowarek bezprzewodowych Xtorm Fast Charging Pad Balance i Dual Charging Pad Magic

Niedawno Xtorm zaprezentował nową linię produktów. Udało nam się otrzymać sprzęt na testy i już dzisiaj możecie zobaczyć, czy warto zainwestować w ładowarki tej firmy.

Fast Charging Pad Balance

Pierwsza z ładowarek została zapakowana w czarny karton. Wraz z nią otrzymujemy kabel USB-> USB-C, instrukcję oraz informację o gwarancji. Jak to jest w przypadku prawie wszystkich produktów Xtorma, gwarancja wynosi 2 lata, ale po rejestracji na stronie można ją przedłużyć do 3 lat.

Ładowarka ma wymiary 80 mm x 80 mm x 13 mm i wazy 71 g. Wygląda bardzo dobrze. Gumowy plus na górze połączony z materiałowym wyłożeniem jest świetnym pomysłem. Nie dość, że chroni on smartfona to jeszcze naprawdę porządnie wygląda. Balance stoi na czterech gumowych nóżkach, przez co nie ślizga się po meblach czy innych powierzchniach. Ładowarka posiada wejście USB-C i może być zasilana 5V/2A albo 9V/1,67A. Balance ładuje smartfony bezprzewodowo z mocą 5W, 7,5W lub 10W. Oznacza to, że telefony powinny się dosyć szybko naładować. Jakość wykonania całości jest świetna – nie mam nic producentowi do zarzucenia.

Dual Charging Pad Magic

Druga z ładowarek jest tak naprawdę połączeniem dwóch modeli Balance. W zestawie otrzymujemy dokładnie to samo, a zasady gwarancji są takie same.

Magic ma wymiary 159 mm x 78 mm x 13 mm i waży 142 g. Wygląd oraz jakość wykonania są analogiczne do poprzednika – wszystko stoi na naprawdę świetnym poziomie. Różnice dotyczą głównie specyfikacji. Tym razem ładowarka ładowana jest napięciem i prądem 5V/3A lub 9V/2A. Ładowanie bezprzewodowe odbywa się z mocą 5W, 7,5W i 10W na pierwszym urządzeniu i 5W na drugim (łącznie maksymalnie 15W).

Testy i podsumowanie

Wszystkie testy zostały przeprowadzone przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonej do niego ładowarki. W przypadku testów kabli, zmieniano oryginalny kabel od Samsunga na ten od Lomatie. Każdy z testów trwał 10 min i zaczynano go od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują ,o ile procent naładowania zwiększył się po zakończeniu testów.

Szybkość ładowania jest trochę wolniejsza od konkurencji – mogła by być ona trochę lepsza. W przypadku modelu Magic po dołożeniu drugiego smartfona takiego Samego ładowarka nie ładowała żadnego z nich. Wynikało to z tego, że podłączyłem ją do złej ładowarki. Pamiętajcie, żeby używać przy modelu Magic ładowarki z wyjściem 9V/2A. Przy takiej nie było żadnych problemów – oczywiście, zgodnie z tym co pisze producent, drugi smartfon ładował się wolniej. Obie ładowarki nie mają problemów z etui, a także smartfony są na nich bardzo stabilne.

Model Balance kosztuje ok. 220 zł a Magic ok. 300 zł. Oba produkty są genialnie wykonane oraz świetnie wyglądają. Dzięki materiałowemu wyłożeniu połączonemu z gumowym plusem smartfony są bardzo stabilne. Samo ładowanie odbywa się ze średnią prędkością – pamiętajcie o podłączeniu obu produktów Xtorm do odpowiednich ładowarek żeby nie było kłopotów. Obie ładowarki nie mają także problemów z etui. Generalnie są to drogie, ale znakomitej jakości ładowarki i jeśli szukacie produktu klasy premium, to zdecydowanie warto na nie zwrócić uwagę.