WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

ADATA XPG GAMMIX S10 512 GB

ADATA wzbogaciła swoją ofertę o nośniki XPG Gammix S10. Nowe modele łączą wysoką wydajność i efektowne wzornictwo, dzięki czemu powinny zainteresować wymagających graczy i entuzjastów. Seria XPG Gammix S10 obejmuje dyski M.2 2280 w czterech wersjach pojemnościowych: 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB. Producent zastosował tutaj kontroler firmy Silicon Motion, kości pamięci 3D TLC NAND, pamięć podręczną DRAM i bufor działający na zasadzie pamięci SLC NAND. Całość schowano pod płaskim, czarno-czerwonym radiatorem – który według informacji producenta pozwala obniżyć temperaturę nośnika nawet o 10 stopni Celsjusza.

ADATA XPG Gammix S10 M.2 512 GB

Na jaką wydajność możemy liczyć? W przypadku danych łatwo podatnych na kompresję jest to nawet 1800 MB/s przy odczycie i 850 MB/s przy zapisie, natomiast realnie jest to już 1540 i 800 MB/s (mniej pojemne wersje są jeszcze wolniejsze). Z kolei liczba operacji wejścia/wyjścia na sekundę dochodzi do 130 000 IOPS przy odczycie i 140 000 IOPS przy zapisie. Ponadto produkt ten obsługuje bufor pamięci podręcznej DRAM i technologie ECC LDPC, co zapewnia trwałą optymalną wydajność i zwiększa integralność danych nawet w najbardziej intensywnych grach, renderowaniu, podkręcaniu lub innych aplikacjach wymagających wysokiego zapotrzebowania. Nośniki Adata XPG Gammix S10 zostały objęte pięcioletnią gwarancją producenta. Cena urządzenia waha się w granicach 950-1100 złotych.

 

Oprogramowanie

ADATA SSD Toolbox umożliwia monitorowanie charakterystyki pracy i szacowanego pozostałego czasu pracy i żywotności dysku poprzez atrybuty udostępniane dzięki technice S.M.A.R.T. (z ang Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology). Aplikacja pozwala użytkownikom kontrolować aktualną temperaturę pracy, pojemność i zajęty w danej chwili obszar dysku. Wśród dostępnych narzędzi można wymienić oprogramowanie do bezpiecznego usuwania danych – SSD security erase, które wymazuje wszelkie dane z dysku i przywraca urządzenie do stanu fabrycznego. Poza tym dostępny jest aplet aktualizacji firmware i samej aplikacji SSD Toolbox. Aby osiągnąć najlepszą możliwą wydajność dysku i systemu, oprogramowanie umożliwia optymalizacyjne zarówno urządzenia, jak i system operacyjnego.

Spis treści

 

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2