WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Test fotela Arozzi Mezzo V2 Fabric

Arozzi zadebiutował na łamach WhatNext z nowymi mikrofonami. Teraz czas na sprzęt cięższego kalibru. Mezzo V2 to najnowszy fotel, który ma świetnie sprawdzać się w przypadku graczy. Czy tak w rzeczywistości będzie?

Fotel standardowo został zapakowany w ogromny karton. Znajdziemy w nim śrubokręty, instrukcję, rękawiczki oraz części od fotela. Instrukcja bardzo dobrze wyjaśnia montaż, który jest banalny i zajął mi 20 minut. Rękawiczki są miłym dodatkiem i pozwalają na niezabrudzenie Mezzo V2 podczas montażu. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Wygląd i wykonanie

Zacznijmy od wersji kolorystycznej. Do testów otrzymałem model czarny, ale w sprzedaży znajduje się jeszcze wersja niebieska, czerwona oraz biała. Fotel wygląda bardzo dobrze – nie ma typowo gamingowych wstawek, co może się spodobać wielu osobom. W wersji czarnej całość została utrzymana w tym kolorze. Jedynie wyróżniają się loga firmy, ale nie są one nachalne. Mezzo V2 to typowa kubełkowa konstrukcja. Oparta została ona o metalową konstrukcję oraz waży 23 kg. Fotel jest w stanie utrzymać osoby o wadze do 120 kg – zastosowany został podnośnik klasy 4. Siedzisko ma szerokość 50 cm więc nie powinno być problemów z wygodnym usadowieniem się. Jego wysokość jest regulowana w zakresie od 45 do 52 cm. Wyłożone ono zostało wygodną pianką. Warto tutaj wspomnieć, że Mezzo V2 jest w całości wykonane z materiału co powinno pozytywnie wpłynąć na pocenie się – skóra powinna normalnie oddychać. W wersji bez dopisku Fabric zastosowana została skóra ekologiczna – zwróćcie na to uwagę podczas zakupów. Oparcie ma wysokość 85 cm. Znajdują się na nim dwie poduszki, których położenie można dowolnie regulować. Szerokość oparcia to 52 cm w najszerszym miejscu. Można je też rozłożyć do poziomu 165° i przyciąć sobie małą drzemkę. Fotel posiada także funkcję bujania w zakresie do 12°C. Podłokietniki są regulowane tylko w zakresie góra-dół.

Wrażenia z użytkowania

Mezzo V2 Fabric używałem przez okres ponad 2 tygodnie. Fotel zyskał u mnie miano jednego z najwygodniejszych, na jakim do tej poru siedziałem. Siedzisko jest dosyć szerokie co pozwala na wygodne usadowienie się na nim. Także zastosowana pianka ma wręcz idealną miękkość i świetnie się ją użytkuje. Regulacja w pionie jest w odpowiednim zakresie i pozwala na dopasowanie wysokości Mezzo V2 do biurka. Dzięki wyłożeniu z materiału skóra praktycznie się nie poci – a wierzcie mi, że przy tegorocznych upałach było to dużym problemem przy skórze ekologicznej. Na szczęście jej w tej wersji nie ma. Podsuszki pod kręgosłup szyjny i lędźwiowy mają ponownie odpowiednią wielkość i możliwości dopasowania pod siebie. Dzięki nim kręgosłup jest ułożony w odpowiedniej pozycji. Podpórkom pod ręce brakuje większych możliwości zmiany położenia – sama góra-dół to za mało. Za to są one mega wygodne – zastosowany materiał jest miękki i łokcie przyjemnie na nich spoczywają. Nie ma nieprzyjemnego efektu gumy ani też mocnej twardości plastiku. Funkcja bujania także została dobrze rozwiązana. Sam zakres spokojnie wystarczy, także można to zawsze zablokować. Kolejna rzecz to rozkładanie Mezzo V2. Mimo że nie osiąga on pełnych 180° to spokojnie można go rozłożyć i zdrzemnąć się – jest to wygodne i proste. Zastosowane kółka mają średnicę około 50 mm, czyli standardową. Fotel spokojnie porusza się po panelach (bez ich niszczenia) czy po dywanach. Wydaje się on także szybszy od konkurencyjnych konstrukcji. Ponownie przez krótki czas na fotelu siedzieli moi znajomi. Oni także nie mieli żadnych uwag i zaznaczali, że jest to jedna z najlepszych konstrukcji na jakich do tej pory siedzieli.

Podsumowanie

Arozzi Mezzo V2 Fabric kosztuje około 259 euro, czyli około 1120 zł. Natomiast w polskich sklepach dostępna jest wersja ze skórą ekologiczną, więc zwróćcie uwagę na to co kupujecie. Testowany fotel jest zdecydowanie jednym z najwygodniejszych, na jakim miałem przyjemność siedzieć. Wyłożenie materiałem sprawia, że skóra kompletnie się nie poci. Samo siedzisko i oparcie są dosyć szerokie, co sprawia brak problemów z wygodnym usadowieniem się. Także dołączone poduszki pod kręgosłup są świetnej jakości. Muszę też wspomnieć o podpórkach na ręce, które są niezwykle wygodne. Szkoda tylko, że ich regulacja odbywa się jedynie w pionie. Poza tym fotel oceniam znakomicie i jest to jeden z najlepszych wyborów w swojej cenie.