WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test fotela Nitro Concepts S300

Kolejny fotel gamingowy (S300), jaki miałem przyjemność używać, został stworzony przez firmę Nitro Concepts. Jest to dosyć droga konstrukcja – ciekawe, czy jest warta swojej ceny.

Fotel zapakowany został, tak jak większość tego typu produktów, w karton. Wśród dodatków należy wymienić śrubki oraz instrukcję, która jest bardzo dobra i łatwo wyjaśnia montaż. Zaznaczę tutaj, że część śrubek została bezpośrednio wkręcona w fotel. Samo składanie S300 jest bardzo łatwo i jedna osoba w dość krótkim czasie powinna sobie z nim poradzić. Gwarancja wynosi 2 lata.

Wygląd i wykonanie

S300 dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych: Astral Yellow, Atomic Green, Galactic Blue, Horizon Orange, Inferno Red, Stealth Black oraz Radiant White. Ja do testów otryzmałem tą ostatnią wersję. Fotel wygląda dobrze – nie ma tutaj niepotrzebnych szaleństw oraz dziwnych dodatków. Jest to kubełkowe, czarno-białe krzesło, które powinno dobrze pasować do większości pomieszczeń. S300 został zbudowany w oparciu o stalową konstrukcję, dzięki czemu jest on naprawdę solidny. Nitro Concepts zastosowało podnośnik klasy 4, który jest w stanie utrzymać osobę o wadze do 135 kg. Fotel jest w pełni materiałowy dzięki czemu skóra powinna dobrze oddychać. Siedzisko ma regulowaną wysokość – od 48 cm do 61 cm. Ma ono szerokość 53 cm więc nawet większe osoby powinny spokojnie się na nim zmieścić. Zostało ono wyłożone dosyć twardą ale przy tym wygodną pianką. S300 posiada funkcję kołysania – jest ono wtedy odchylane o 14°. Także istnieje możliwość odchylenia oparcia do 135°. Samo oparcie także jest duże i wygodne – ma ono szerokość równą 53 cm i długość równą 87 cm. Producent zastosował w krześle technologię H.E.A.T. (Health Enhancing Adjustment Technology). W jej skład wchodzi odpowiednia ergonomia fotela oraz poduszka pod głowę oraz pod kręgosłup lędźwiowy. Ich położenie można dopasować do indywidualnych wymagań. Podłokietniki wykonane zostały z tworzywa sztucznego – brakuje mi tutaj ich wygodnego wyłożenia. Można je regulować w trzech płaszczyznach – góra-dół, prawo-lewo, przód tył.

Wrażenia z użytkowania

S300 używałem przez okres około 2 tygodni. Muszę przyznać, że był to dosyć przyjemnie spędzony czas. Fotel jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Siedzisko jest bardzo szerokie przez co można dobrze usadowić się na krześle. Także jego regulacja w pionie pozwala na dobre dopasowanie wysokości do biurka. S300 jest bardzo dobrze wykonany – po tym czasie nie widziałem na nim śladów użytkowania. Dzięki wyłożeniu materiałowemu skóra oddycha i nie poci się. Wyłożenie piankowe, mimo, że jest trochę twarde, to jest bardzo wygodne. Także poduszki pod kręgosłup szyjny i lędźwiowy są wygodne i pozwalają na ich dopasowanie do ciała. Technologia H.E.A.T. spełnia swoje zadania i sprawia, że krzesło jest bardzo wygodne. Podpórki pod ręce mogły by być jednak czymś wyłożone. Ich plusem jest za to możliwość sterowania w trzech kierunkach. Bardzo ciężko jest zmienić ich położenie, dzięki czemu nie zdarzyło mi się ich przypadkiem przekręcić czy zmienić ich położenia. Nitro Concepts bardzo fajnie rozwiązało ten problem. Funkcja bujania działa bardzo dobrze, także podczas pełnego rozłożenia S300. Na fotelu można także zasnąć – jego duże rozmiary pozwalają na dobre ułożenie się. Kółka mają średnicę 50 cm i powinny dawać radę podczas pracy – wydają się być one bardzo porządne (wykonane zostały z nylony). Kółka są bardzo dobrej jakości i pozwalają na poruszanie się krzesła po dywanie – nie ma z tym żadnych problemów. S300 przez krótki czas użytkowany był przez moich znajomych. Zwrócili oni uwagę na wygodne siedzenia oraz dosyć duże rozmiary, które pozwoliły im na wygodne rozłożenie się.

Podsumowanie

Nitro Concepts S300 kosztuje około 1100 zł. Jest to konstrukcja zdecydowanie warto rozważenia podczas zakupów. Fotel charakteryzuje się bardzo dużymi wymiarami, przez co można wygodnie się na nim rozłożyć. Pozwala on także na odchylenie oparcia do 135° i wtedy można nawet na nim zasnąć. Jakość wykonania jest bardzo dobra – materiałowe wykończenia sprawdza się w praktyce. Także technologia H.E.A.T. sprawia, że jego użytkowanie jest przyjemne a poduszki można dopasować do własnego ciała. Tak samo można dopasować położenie podpórek pod ręce. Bardzo ciężko jest zmienić ich położenie i podczas użytkowania przypadkowo ich nie przesunąłem. Szkoda tylko, że nie zostały one niczym wyłożone. S300 posiada także wygląd, który powinien wpasować się w większość pomieszczeń (można wybrać z wielu wersji kolorystycznych). Testowany fotel jest bardzo dobrą konstrukcją, którą z czystym sumieniem mogę Wam polecić. Powinniście być zadowoleni z jego zakupu w szczególności, jeśli szukacie szerokiego i dużego fotela.