SilentiumPC znane jest z tanich, ale bardzo dobrych produktów. Ich marka, SPC Gear, zajmuje się produkcją foteli gamingowych, które nie należą do najtańszych. Jednakże ich jakość jest świetna i w pełni rekompensuje cenę.

Fotel zapakowany został w standardowy karton. Wśród dodatków tak naprawdę obecna jest tylko instrukcja. Zapytacie pewnie – a gdzie śrubki montażowe? Otóż są one lekko wkręcone w swoje miejsca, przez co od razu wiadomo co gdzie montować. Także instrukcja jest świetna i znakomicie opisuje składanie krzesła, które jest bardzo proste. Udało mi się go złożyć w czasie znacznie krótszym niż inne, do tej pory przetestowane modele.

Wygląd i wykonanie

SR500F wygląda bardzo neutralnie. Został on stworzony w oparciu o połączenie czarnego koloru z szarym. Wygląda to dobrze i dzięki takiemu połączeniu kolorów fotel powinien wpasować się do każdego pomieszczenia. SR500F został oparty o stalową konstrukcję, dzięki której jest on bardzo wytrzymały. SPC Gear zastosował podnośnik klasy 4, który działa do obciążenia równego 120 kg. Całe krzesło zostało wykonane z materiału, co powinno pozwolić skórze oddychać i nie pocić się nawet podczas gorętszych dni. Siedzisko jest regulowane w zakresie od 44 cm do 52 cm i osoby o wzroście od 165 cm do 185 cm powinny wygodnie na nim siedzieć. Siedzisko jest też dosyć szerokie (350 mm) oraz zostało wyłożone wygodną pianką. SR500F posiada mechanizm multilock. Ma on możliwość bujania fotelem, zablokowania go w jednym z 5 ustawień czy odchylenie go nawet do 170°. Należy tutaj pamiętać, że przy takim odchyleniu musi być zablokowana opcja bujania, inaczej będzie się miało wrażenie spadania i braku stabilności. Można także regulować opór nachylenia dzięki odpowiedniemu pokrętłu pod fotelem. Na oparciu można zamontować dwie poduszki – pod kręgosłup szyjny oraz lędźwiowy. Można je umieścić w dowolnym miejscu na SR500F. Podłokietniki zostały wykonane z tworzywa sztucznego – szkoda, że nie mają one wygodnego wyłożenia. Natomiast ich wielką zaletą jest możliwość regulacji w czterech płaszczyznach: góra/dół (275-300 mm), przód/tył, do wewnątrz/na zewnątrz oraz można nimi obracać w prawo czy w lewo. Warto też zwrócić uwagę na kółka, które są silikonowane i nie powinny zostawiać śladów na podłodze czy panelach.

Wrażenia z użytkowania

SR500F używany był przeze mnie przez około 2 tygodnie. Jest to bardzo wygodna konstrukcja, która powinna przypasować większości osób. Siedzisko jest dosyć szerokie i jego regulacja w pionie pozwala na dobre dopasowanie do biurka. Dzięki temu, że cały fotel wykonany został z materiału to ciało nie poci się nawet podczas długich rozgrywek. Podpórki pod ręce są średnio wygodne – tworzywo sztuczne powinno zostać czymś wyłożone. Natomiast można je idealnie dopasować do wymagań, dzięki możliwości zmiany ich położenia w czterech płaszczyznach. Aby zmienić ich położenie do wewnątrz albo na zewnątrz należy nacisnąć specjalny przycisk. Szkoda, że przycisk nie odpowiada także za obrót podłokietników bowiem czasami (rzadko, ale jednak) zdarza się ich przypadkowe obrócenie. Poduszka pod kręgosłup lędźwiowy jest dosyć dobra, tak samo pod kręgosłup szyjny. Jednakże ta pierwsza mogła by być troszkę większa, wtedy byłaby idealna. Poduszki można za to dobrze dopasować do własnego ciała. Wielkim plusem jest też regulowana możliwość bujania czy rozłożenie krzesła do 170°. Można wtedy położyć się i nawet zrobić sobie krótką drzemkę. Kółka są znakomitej jakości – rzeczywiście nie rysują podłogi oraz nie ma problemów z poruszaniem się po dywanie. Generalnie SR500F jest bardzo wygodną konstrukcją z małymi wadami. Z pewnością siedzenie na nim przed biurkiem będzie przyjemne a długie sesje w gry nie odbiją się aż tak negatywnie na stanie kręgosłupa. Fotel został także pozytywnie oceniony przez moich znajomych, którzy mieli okazję na nim chwilę posiedzieć.

Podsumowanie

SPC Gear SR500F kosztuje około 1050 zł. Jest to konstrukcja warta tych pieniędzy. Materiałowe wyłożenie sprawia, że nie powinniśmy się pocić nawet podczas długich rozgrywek w gorące dni. Siedzisko jest szerokie i zostało wyłożone wygodną pianką. Nachylenie oparcia można regulować w zakresie do 170°, można także włączyć opcję bujania. Kółka są bardzo dobrej jakości i nie powinny rysować podłogi. Ułożenie podłokietników można zmienić w 4 wymiarach. Szkoda tylko, że nie zostały one także wyłożone wygodnym materiałem. Poduszka pod odcinek szyjny kręgosłupa jest dobra, podobnie jak ta pod odcinek lędźwiowy, chociaż ta ostatnia mogłaby być trochę większa. Podsumowując – SR500F jest bardzo dobrym fotelem, który z pewnością idealnie wpasuje się w każde pomieszczenie oraz dobrze dopasuje do Waszego ciała. Jeśli szukacie porządnej, materiałowej konstrukcji to pozostaje Wam tylko zainwestować w produkt od SPC Gear.

 

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej