Podsumowanie

Karta jest niewątpliwie wydajniejszy od GTX 1060 6 GB. Różnica w obu rozdzielczościach to ok. 10% (nie należy mylić z punktami procentowymi widocznymi powyżej). Jest to różnica, której spodziewaliśmy się po następcy – nie ma szału, ale też nie ma porażki. Jednocześnie karta odstaje o ok. 13% od GTX 1660 Ti od ZOTACa. Testowany model można sporo podkręcić i zyskać kilka cennych FPSów. Gigabyte GeForce GTX 1660 OC jest chłodny i cichy w spoczynku – tryb półpasywny nieźle się sprawdza. Natomiast pod obciążeniem grafika będzie gorąca oraz trochę głośna.

Ceny GTX 1660 powinny rozpoczynać się od 1029 zł. Wersja od Gigabyte będzie najprawdopodobniej takżę tyle kosztowała. Nowa grafika jest z pewnością wydajniejsza od GTXa 1060 6 GB i w tej cenie nie ma nawet co się zastanawiać nad wyborem – żadne dodatki do GTX 1060 6 GB nie zrekompensują różnicy w wydajności. Cena jest optymalna i GTX 1660 powinien spokojnie zadowolić się na rynku.

Testowana wersja jest podkręcona w stosunku do podstawowych konstrukcji. Posiada ona tryb półpasywny, jednakże pod obciążeniem może być słyszalna. Gigabyte GeForce GTX 1660 OC można spokojnie podkręcić i zyskać kilka FPSów. Sama jakość wykonania jest taka sobie – karta jest mocno plastikowa. Jednakże biorąc pod uwagę dosyć niską cenę będzie to z pewnością jeden z głównych wyborów przy zakupie karty za 1000-1100 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!