Mimo, że sezon letni się skończył, bezprzewodowe głośniki ciągle mogą okazać się niezastąpione czy to na imprezach, czy wycieczkach. Fresh ‚N Rebel podesłał mi do testów głośnik, który jest naprawdę świetną konstrukcją. Dlaczego? Zapraszam do przeczytania recenzji.

Rockbox Brick został zapakowany w przezroczyste i plastikowe opakowanie. Wraz z nim otrzymujemy instrukcję, kabel USB->micro USB oraz kabel audio 3,5 mm. Instrukcja posiada opis po polsku i w zasadzie wyjaśnia wszystko odnośnie użytkowania urządzenia.

Głośnik wygląda znakomicie. Spód, góra i tył to mega przyjemne w dotyku tworzywo sztuczne. Pozostałe części zostały pokryte materiałem, który robi świetne wrażenie. Warto tutaj wspomnieć, że Rockbox Brick dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych (wszystkie znajdziecie tutaj). Urządzenie ma wymiary 155 mm x 59 mm x 59 mm i waży 434 g, więc nie jest ono wybitnie ciężkie ani duże. Na jego spodzie znajdują się dwie gumowe nóżki, które mają za zadanie ustawić głośnik stabilnie w miejscu. Na górze znajdują się przyciski dotykowe, za pomocą których można sterować odtwarzaniem. Są one dosyć standardowe i w pełni wystarczające – zmiana głośności, zmiana piosenki, pauza. Z tyłu umiejscowiono wszystkie złącza, diody itp. Idąc od lewej mamy: 4 diody informujące o stanie naładowania, włącznik, przycisk do włączenia Bluetooth, wejście do ładowania, wyjście USB, wejście audio i wyjście audio. Po włączeniu Rockobxa Brick, pozostanie on w trybie parowania przez 3 minuty. Jeśli po tym czasie chcecie z nim sparować urządzenie to należy użyć przycisku Bluetooth. Przycisk ten pozwala także na rozłączenie sparowanego sprzętu i głośnik ponownie przechodzi w tryb parowania. Rockbox Brick posiada wbudowany akumulator o pojemności 4000 mAh. Ładowanie odbywa się prądem o maksymalnym natężeniu równym 2A i przy takim zasilaniu jego czas wynosi 2h. Dodatkowe złącze USB pozwala na używanie głośnika również jako powerbanku. Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 1A. Oprócz połączenia Bluetooth, głośnik można także podłączyć tradycyjnie przez kabel oraz wpiąć do niego słuchawki. Ostatnie parametry techniczne to moc głośników – wynosi ona 2x 6 W.

Testy

Zacznijmy od działania. Głośnik bezproblemowo łączy się ze smartfonem (Samsung Galaxy S7). Jeśli został już wcześniej sparowany, to do 30 s po włączeniu szuka on ostatniego urządzenia i z nim się łączy. Działa to znakomicie. Zasięg także oceniam bardzo pozytywnie. Głośnik nie traci połączenia podczas gdy byłem w innych, przyległych pokojach. Zaczął on przerywać dopiero gdy zszedłem piętro niżej do pomieszczenia leżącego najdalej. Tak więc na domówkach spokojnie powinniście obsługiwać głośnik nawet z dalszych miejsc. Rockbox Brick wyda z siebie odgłos w momencie jak będzie miał 20,15 i 10 procent baterii. Przy 5 automatycznie się wyłącza. Producent deklaruje, że może on grać do 20h i rzeczywiście jest to możliwe przy głośności 50%. Przy wyższej długość grania zdecydowanie się skraca. Funkcja powerbanku działa, ale tempo ładowania jest bardzo wolne – w 15 i 30 minut głośnik naładował S7 o kolejno 6 i 12 %, co jest bardzo niską wartością. Starczy on na jedno pełne naładowanie smartfona, jednakże czas w jakim się to stanie jest bardzo długi.

Teraz przejdźmy do najważniejszego – dźwięku. W mojej opinii Rockbox Brick gra bardzo dobrze. Dźwięk jest czysty, nie ma niepotrzebnych szumów czy zakłóceń. Średnie tony brzmią okej, tak samo partie wokalne. Producent zastosował w głośniku pasywny bas, który jest słyszalny przy cięższej muzyce i zdecydowanie poprawia on jakość muzyki. Natomiast nie jest to bas jak przy zwykłym subwooferze – trzeba być tego świadomym. Pomiędzy każdą częścią utworu widać odpowiedni balans i nic nie wydaje się być przesadzone. Nawet na maksymalnej głośności nie dostrzegłem prawie żadnych zakłóceń. Jedynie wyższe dźwięki wydają się być zbyt przerysowane. Sama głośność wystarczy na średniej wielkości domówkę. Nie wymagajmy tutaj nie wiadomo czego od 6 W głośników.

Podsumowanie

Fresh ‚N Rebel Rockbox Brick kosztuje około 180 zł. W tej cenie jest to naprawdę niezła propozycja. Głośnik pięknie wygląda w każdej wersji kolorystycznej. Łączność Bluetooth jest dobra a jakość dźwięku znakomita jak na taką cenę. Nie jest wybitna, jednakże za mniej niż 200 zł nie ma co takiej wymagać. Rockbox Brick ma moc 6 W więc spokojnie starczy na średniej wielkości imprezy. Głośnik posiada funkcję powerbanku, która może się przydać w sytuacjach kryzysowych, jednakże tempo ładowania smartfona jest bardzo wolne. Jakość wykonania produktu jest także bardzo dobra. Jeśli szukacie stylowego i dobrze grającego głośnika w cenie poniżej 200 zł to warto zainteresować się produktem Fresh ‚N Rebel.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!