WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test głośnika Hama Soundcup-S

Drugi z głośników od Hamy, który otrzymałem do testów, to model Soundcup-S. Na pierwszy rzut oka wyróżnia go ciekawy design, ale czy to wszystko, co ma on do pokazania?

Głośnik zapakowany został w biały karton. Wraz z nim w środku znajduje się instrukcja, kabel micro USB oraz kabel audio 3,5 mm. Instrukcja została przetłumaczona na język polski i dobrze wyjaśnia użytkowanie. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Soundcup-S wygląda nowocześnie, bardzo dobrze. Jest on cały czarny, właściwy głośnik opleciony jest materiałem, a na górze znajduje się niebieski dotykowy panel, który służy do zmiany piosenek oraz srebrne kółko do zmiany głośności. Uważam więc, że głośnik fajnie wpasuje się w nowoczesne pomieszczenia. Jego wymiary to 72 mm x 72 mm x 174 mm a wazy on 500 g. Dzięki swojemu kształtowi dosyć łatwo jest go przenosić w plecaku czy torebce. Dół głośnika jest gumowy, także stoi on na gumowej podkładce, która zapewnia, że nie będzie się on ślizgał po różnych powierzchniach. Soundcup-S posiada dwa wejścia – AUX oraz micro USB do ładowania. Jakość wykonania całości jest bardzo dobra.

Teraz trochę parametrów technicznych. Soundcup-S posiada 2200 mAh akumulator, który ma zapewnić do 18 godzin grania przy łączności Bluetooth i do 24 godzin przy wykorzystaniu złącza AUX. Jego czas ładowania to 4 godziny. Do łączności wykorzystuje on wcześniej wspomnianego Bluetootha (do 10 m), AUX oraz NFC, który służy do szybkiej aktywacji. Soundup-S posiada moc 10 W, a dźwięk rozchodzi się w 360°. Impedancja wynosi 4 ohm, a przedział częstotliwości grania jest od 180 Hz do 20000 Hz

Testy

Podczas testów używałem smartfona Samsung Galaxy S7. Komunikacja NFC pomaga w parowaniu – dzięki niej można szybko i bezproblemowo sparować dowolny smartfon z głośnikiem i działa to bardzo dobrze. Zasięg na połączeniu Bluetooth także jest dobry – na piętrze łapie zasięg w każdym pokoju i dopiero po zejściu ze schodów zaczynają się problemy. Czas pracy przy połączeniu Bluetooth, przy średniej głośności, uzyskałem na poziomie ok. 14 godzin, więc jest bardzo dobrze. Przy połączeniu przez AUX można do tego wyniku dorzucić jeszcze kilka godzin. Użytkowanie głośnika jest proste, ale mam jedno zastrzeżenie – dotykowy panel do zmiany piosenek jest słaby. Trzeba kilkukrotnie przesunąć palcem, aby on załapał i zmienił piosenkę – mogło to zostać lepiej wykonane. Natomiast kółko do zmiany głośności działa bezproblemowo.

Maksymalna głośność jest bardzo dobra i spokojnie starczy nawet na większą imprezę. Także na niej nie występują trzeszczenia czy zniekształcenia dźwięku. Soundcup-S gra naprawdę dobrze jak na głośnik warty poniżej 200 zł. Dźwięki są czyste i można rozróżnić instrumenty. W szczególności wyróżnia się ta ostatnia rzecz, gdzie słychać dokładnie każdy składnik piosenki. Tony średnie są dobrze zbalansowane a w tonach niskich czuć moc – to jest to, czego brakowało mi u konkurencji. Tony wysokie także stoją na dobrym poziomie – nie ma większych przekłamań czy kaleczenia uszu dziwnymi dźwiękami. Ogólnie rzecz biorąc jak na swoją cenę jakość muzyki oceniam bardzo pozytywnie.

Podsumowanie

Hama Soundcup-S kosztuje około 170 zł. Głośnik wyróżnia się całkiem niezłym dźwiękiem oraz ciekawym wyglądem. W szczególności ta pierwsza rzecz w tej cenie jest godna wyróżniania, bowiem produkt Hamy gra bardzo dobrze. Komunikacja przez Bluetooth działa bez zarzutu, a także maksymalna głośność czy czas pracy na baterii oceniam pozytywnie. Jedyny poważny minus to dotykowy panel do zmiany piosenek, który działa jak chce i jest bardziej irytujący niż przydatny. W mojej opinii za 170 zł jest to jedna z ciekawszych konstrukcji na rynku.

Polecamy