WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test głośnika Xblitz Emotion

Xblitz Emotion to najnowszy głośnik w ofercie tej firmy. Ma on wspierać osoby podczas imprez czy wypadów w góry, nad jezioro czy pod namiot. Ciekawe, czy w testach wypadnie on dobrze.

Głośnik otrzymałem w czarnym opakowaniu. Wraz z nim w środku jest instrukcja, kabel audio 3,5 mm oraz kabel do ładowania urządzenia. Instrukcja posiada opis po polsku i dobrze wyjaśnia całą obsługę urządzenia. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Emotion to bardzo ładna konstrukcja. Połączenie czarnego z czerwonym zawsze mi się podobało i uważam, że tutaj zostało to fajnie zrealizowane. Głośnik ma wymiary 190 mm x 60 mm x 70 mm i waży 480 g. Można więc spokojnie nazwać go urządzeniem przenośnym. Stoi on  na dwóch gumowych nóżkach – nie da go się przesunąć po biurku, stoi bardzo stabilnie. Na górze znajdują się przyciski dotykowa. Ta część Emotion dosyć mocno zbiera kurz co jest minusem. Wśród przycisków mamy menu, odbieranie połączeń, przewijanie w przód i do tyłu piosenek oraz zmianę głośności. Tą ostatnią rzecz zmienia się poprzez wykonywanie obrotów na przycisku w odpowiednią stronę. Z tyłu umieszczony włącznik, dioda, wejście micro USB do ładowania, wejścia AUX na zewnętrzne źródła dźwięku oraz czytnik kart micro SD. Karty mogą mieć pojemność do 32 GB i uważam to za świetny pomysł – nie trzeba podłączać, sparować smartfona tylko wystarczy włożyć kartę. Po włączeniu urządzenia ono zaczyna szukać innych urządzeń Bluetooth do sparowania – nie trzeba nic więcej kombinować. Przełączenie trybu pracy, czy też rozłączenie z urządzeniem, odbywa się za pomocą przycisku menu. Z pozostałych parametrów technicznych – głośnik posiada baterię litowo-jonową o pojemności 2000 mAh. Powinno to starczyć na parę godzin grania. Zastosowane głośniki to 2 x 5W o impedancji 4 Ohm. Bluetooth jest w wersji 3.0 i powinien zapewnić zasięg do 10 m w otwartym terenie. To by było na tyle z teorii – przejdźmy do praktyki.

Testy

Xblitz Emotion łączy się bezproblemowo ze smartfonem (Samsung Galaxy S7). Po włączeniu czeka on na sparowanie a sam proces przebiega szybko. Zasięg jest dobry. Na tym samym piętrze głośnik bezproblemowo odbierał sygnał ze smartfona. problemy pojawiły się gdy zszedłem po schodach – praktycznie na samym ich dole sygnał przestał docierać i muzyka przestawała grać. Jest to dobry zasięg i powinien spokojnie wystarczyć w większości zastosowań. Bateria 2000 mAh starcza na ponad 6h ciągłej gry przy średniej głośności co też jest dobrym wynikiem. Samo ładowanie urządzenia trwa około 2 godzin.

Muzyka odtwarzana przez Emotion jest dobra. Dźwięk jest czysty i nie zauważyłem żadnych zakłóceń nawet na maksymalnej głośności. Jest to duży plus, bowiem na maksimum mocy wiele urządzeń zaczyna wariować. Sama maksymalna głośność także jest dobra – na imprezy powinno spokojnie starczyć mocy aczkolwiek nie pogardziłbym, gdyby było trochę lepiej. Tony średnie są bardzo dobre, to samo dotyczy partii wokalnych. Natomiast tony wysokie i niskie są według mnie trochę spłycone. Tony niższe powinny być trochę niższe a wyższe trochę wyższe – mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi. Basy są obecne jednakże nie są one wybitne – są dobre jak na przenośny głośnik jednakże do klasycznego subwoofera sporo im brakuje. Podczas słuchania różnych utworów widoczny był balans pomiędzy dźwiękami i jest to rzecz na plus. Generalnie głośnik gra dobrze ale bez szaleństw- jest to podstawowa konstrukcja, która jest prawidłowa a odtwarzana muzyka jest okej – nie powala ani nie kaleczy uszu.

Podsumowanie

Xblitz Emotion kosztuje około 160 zł. W mojej opinii jest to dobra konstrukcja jednakże cena mogłaby być troszkę niższa. Głośnik jest dobrze wykonany i całkiem nieźle wygląda. Fajną opcją jest dotykowy panel na górze, który fajnie wygląda i jest prosty w obsłudze. Bateria pozwala na ponad 6h ciągłej gry przy średniej głośności. Emotion nie zniekształca dźwięku nawet przy maksymalnej głośności co jest dużym plusem. Nie wydaje on też szumów czy dziwnych rzeczy. Dźwięki przez niego wydawane są prawidłowe. Dotyczy to tonów średnich bowiem tony wysokie i niskie są spłycone – brakuje im mocy. Łączność bezprzewodowa także jest okej – nie ma z nią większych problemów ale też zasięg nie jest powalający. Jeśli szukacie po prostu prawidłowej konstrukcji to Emotion wydaje się być ciekawym zakupem. Nie oferuje on jakiś wybitnych rzeczy ale także nie posiada on ogromnych wad. W mojej opini jedynie cena mogłaby być trochę niższa – jeśli znajdziecie głośnik za około 125 zł to wtedy będzie to w pełni uzasadniony zakup.