WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test GP Portable PowerBank 3C20A 20000 mAh

Firma GP kojarzy się z bateriami do różnych urządzeń. Nic więc dziwnego, że zdecydowała się ona na wypuszczenie na rynek powerbanku opartego o własne rozwiązania. Testowana wersja 3C20A jest najpojemniejszym produktem w ofercie firmy. Jak wypadnie w testach?

Powerbank przyjechał do mnie w zielono-przezroczystym opakowaniu. Wraz z nim otrzymujemy kabel USB->micro USB oraz instrukcję. Ta druga posiada pełny opis w języku polskim więc widać, że produkt jest dostosowany na nasz rynek. Gwarancja wynosi tylko 12 miesięcy.

3C20A ma wymiary 146 x 74 x 22 mm i waży 356 g. Jest to więc duża konstrukcja, natomiast spodziewałem się, że będzie ważyła więcej. Powerbank wygląda dobrze, ale bez szaleństw. Cały jest biały i w zasadzie innego koloru są tylko diody (zielonego). Został on wykonany z obudowy z tworzywa sztucznego, która jest bardzo śliska i podatna na zarysowania. Na jednej ze stron znajduje się przycisk zasilania a nad nim wcześniej wspomniane diody informujące o poziomie naładowania. 3C20A posiada dwa wyjścia USB o napięciu 5 V. Pierwsze dostarcza natężenie 1 A a drugie 2,1 A czyli dosyć standardowo. 3C20A nie ma problemów z ładowaniem dwóch smartfonów czy smartfona i tabletu na raz. Urządzenie zasilane jest ze złącza micro USB (5 V/ 2 A). Czas ładowania powerbanku wynosi do 11 godzin. Produkt GP posiada także sporo zabezpieczeń. Są to zabezpieczenia między innymi przed przegrzaniem, przed zbyt niską temperaturą, przed przeładowaniem, przed rozładowaniem, przed zwarciem oraz przed jednoczesnym ładowaniem i rozładowywaniem. Powerbank spełnia także normę UN38.3, która pozwala na przebywanie z nim na pokładzie samolotu. Gwarancja wynosi 1 rok.

Testy i podsumowanie

W testach został wykorzystany smartfon Samsung Galaxy S7. Ponieważ większość osób ładuje włączone telefony z uruchomionymi niektórymi funkcjami, zdecydowałem się na ładowanie smartfonu z wyłączonymi aplikacjami, ale z włączonymi takimi funkcjami jak Bluetooth, NFC, Always on Display czy lokalizacje. Dzięki temu dostajemy informację o tym, jak powerbank będzie w stanie naładować działający smartfon.

3C20A bardzo szybko ładuje smartfony – pod tym aspektem wypada on bardzo dobrze. Natomiast jestem zawiedziony jego pojemnością – wynik poniżej 70% jest słaby.

Aktualnie powerbank kosztuje około 280 zł, czyli jest to wyższa półka cenowa. Na pewno na plus należy zaliczyć szybkie ładowanie smartfona oraz sporo zabezpieczeń – jednakże to tyle z pozytywnych rzeczy. Wygląd jak i wykonanie jest dobre, ale nie powala – powerbank jest podatny na zarysowania. Dodatkowo 3C20A posiada trochę słabą sprawność ładowania i tym samym rzeczywiście dostępną pojemność. 3C20A nie jest bardzo złym produktem jednakże uważam, że w niższej cenie znajdziecie ciekawsze i lepsze konstrukcje.