WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test InLine USB Type-C Mini Docking Station

Smartfony zazwyczaj mają tylko dwa złącza: USB oraz mini jack. To ostatnie także jest coraz rzadziej widziane. A co jeśli chcielibyśmy podłączyć do niego urządzenia na USB czy przerzucić obraz na telewizor? W takim wypadku z pomocą przychodzi InLine i jego urządzenie Mini Docking Station. Czy sprawdzi się ono dobrze w praktyce?

Urządzenie zostało zapakowane w biało-zielone opakowanie. Wraz z nim otrzymujemy zasilacz, instrukcję oraz kabel USB Type-C. Instrukcja jest w języku angielskim i niemieckim ale użytkowanie Mini Docking Station jest an tyle łatwe, że nie ma co tu zbytnio tłumaczyć. Zasilacz to model TDX-2002500 i na wyjściu na napięcie 20 V i prąd 2,5 A.

Mini Docking Station wygląda dosyć niepozornie bowiem jest całe szare. Ma ono wymiary 110 mm x 115 mm x 23 mm i waży 261 g. Zostało ono wykonane z aluminium, które jest znakomitej jakości. Na górze znajduje się otwierane zamknięcie, gdzie stawiany bądź kładziony jest smartfon czy tablet. Znajduje się tam guma, która ma chronić telefon przed ślizganiem się a sama ilość miejsca powinna pozwolić na dopasowanie kąta smartfona do własnych wymagań. Mini Docking Station nie posiada nóżek a w zamian na dole znajduje się wyłożenie gumą. Dzięki temu sama stacja nie ślizga się po meblach czy innych powierzchniach. Główne rzeczy znajdują się z tyłu. Idąc od lewej mamy wejście zasilające, wejście USB Type-C, wyjście HDMI (2K @ 60Hz / 4K @ 30Hz), dwa wejścia USB 3.0 oraz wyjście USB Type-C. Taka gama złączy pozwala na korzystanie ze smartfona czy tableta jak z komputera. Można do niego podłączyć monitor, dyski, pendrive, myszkę czy klawiaturę. Także sam smartfon jest od razu zasilany przez co nie ma obawy o jego rozładowanie. Tyle teorii, sprawdźmy teraz jak urządzenie sprawuje się w praktyce.

Testy

Testy zostały wykonane z użyciem laptopa Asus UX410. Przyprowadziłem testy wydajnościowe przy zajętych obu złączach USB 3.0 przez dwa pendrive (Kingston oraz SanDisk, oba na USB 3.0) oraz podłączonym do telewizora złączem HDMI. Niestety, nie miałem pod ręką smartfona ze złączem USB Type-C. Jak możecie zobaczyć, w przypadku obu pamięci flash wyniki są takie same jakby były one podłączone do ultrabooka. W testach sprawdziłem także jakość wyjścia HDMI – nie było z nim żadnych problemów. Złącze podłączałem także do monitora 4K i obraz był zgodnie z zapewnieniami InLine. Daje to pewność, że jeśli posiadacie smartfona czy tablet ze złączem USB Type-C i obsługą wysyłania obrazu przez to złącze to na pewno nie będziecie mieli z produktem InLine problemów.

Podsumowanie

InLine USB Type-C Mini Docking Station można znaleźć już za 66 euro na Amazaonie. Urządzenie cechuje wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobre działanie. Produkt InLine nie spowalnia podłączonych do niego urządzeń a także nie ma problemów z wysyłaniem obrazów przez HDMI. Jeśli chcecie rozszerzyć możliwości Waszego samrtfona, tableta czy także przy okazji laptopa to zdecydowanie warto zainteresować się tym produktem InLine.