Nie tak dawno miałem okazję testować dla Was smartfon Motorola Z3 Play, której największym atutem (moim zdaniem) były autorskie moduły Motoroli. Tym więc razem chciałbym przedstawić Wam właśnie kilka z tych modułów. Czy to coś innowacyjnego, czy może zupełnie bezużytecznego? Sprawdźmy to!

Słowem wstępu

Na początku warto zaznaczyć, że moduły Motoroli są tworzone właśnie przez tę firmę i oferują kompatybilność z następującymi smartfonami:

  • Motorola Moto Z3
  • Motorola Moto Z3 Play
  • Motorola Moto Z2 Play
  • Motorola Moto Z Play Droid
  • Motorola Moto Z Play
  • Motorola Moto Z Force Droid
  • Motorola Moto Z Force
  • Motorola Moto Z Droid
  • Motorola Moto Z

Obecnie na rynku (a mam tutaj na myśli ofertę z aplikacji Moto Z Market jest dostępne aż 15 modułów. Wśród nich znajdziemy m.in. TurboPower Pack, Moto Gamepad, JBL Soundboost 2, Polaroid Insta-Share, Hasselblad True Zoom, Insta-share projector i Moto 360 camera, które właśnie miałem okazję przetestować. Zacznijmy może od najtańszych, bo (zdradzę Wam to już teraz), to właśnie one są znacznie bardziej uniwersalne. A więc, jako pierwszy na tapet wylądował TurboPower Pack, czyli etui, pełniące funkcję zapasowej baterii dla Waszego smartfona.

TurboPower Pack

A więc najtańszy mod, który kosztuje 299 złotych z pewnością będzie dobrym wyborem dla wszystkich. Kto bowiem nie chce, aby bateria w jego smartfonie działała jak najdłużej? TurboPower Pack jest swoistym następcą dołączanego do Motoroli Z3 Play moda Power Pack, który jest od niego pojemniejszy (3490 mAh) i ładuje się zgodnie z technologią turbopower. Został wykonany głównie z tworzywa sztucznego, gdzie lwią część powierzchni ozdabiają liczne rowki poprawiające nasz chwyt. Znajdziemy na nim logo motoroli na środku, przycisk poprzedzający cztery diody (informujące nas o poziomie baterii) oraz wejście USB typu C do ładowania.

Naładowanie go od 0 do 100% zajmuje nieco ponad półtorej godziny, które następnie przekładają się na dodatkowe 8 godzin użytkowania telefonu. Przy włączonym trybie ładowania na maksa udało mi się uzyskać wynik z 5% do 85% w około 95 minut. Testy zostały jednak przeprowadzone przy włączonym telefonie i aplikacjach w tle. Wynik jest więc zadowalający, co zmusza mnie do polecenia TurboPower Pack.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!