WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Mini-test ładowarek sieciowych, samochodowych oraz kabli od Lomatie

Lomatie to firma, o której, przyznam się szczerze, przed trafieniem na profil na Facebooku, nigdy nie słyszałem. A myślę, że warto się z nią zapoznać bowiem, mały spojler, oferuje ona znakomite akcesoria do smartfonów. W dzisiejszym tekście chciałbym przedstawić Wam parę produktów tej firmy. Zapraszam do czytania.

Ładowarki sieciowe

LW-2405

Napisy na pudełku, w które została zapakowana ładowarka, skupiają się głównie na opisie technologii Qualcomm Quick Charge 2.0. Dzięki niej możliwe jest szybsze nawet o 75% ładowanie smartfona. Oczywiście telefon musi być z tym kompatybilny. Warto to wiedzieć bowiem bardzo często w dalszej części tekstu będzie się to pojawiało jako ogromny plus. LW-2405 ma wymiary 50 x 50 x 73,6 mm. Wraz z nią otrzymujemy kabel USB->micro USB (jest ona dostępna także w wersji z kablem lightning). Ma on płaski profil a jego długość to około 1 m. Ładowarka wygląda znakomicie – dużą robotę robi górna część, która jest czerwona i ma ciekawy wzór. Cała pozostała część jest biała. LW-2405 posiada dwa wyjścia. Zielone jest typu Auto-ID – dzięki niemu możliwe jest dopasowanie odpowiednich parametrów na porcie USB do aktualnie podłączonego urządzenia. Dzięki temu możliwe jest ładowanie z maksymalną prędkością. Drugie złącze, pomarańczowe, posiada właśnie Quick Charge 2.0. Urządzenie posiada także technologię LISS (Lomatie Intelligent Security System), która zapewnia szereg zabezpieczeń. Dzięki temu ładowarki są jednymi z najbezpieczniejszych na rynku. LW-2405 współpracuje z napięciami wejściowymi z zakresu 100 do 240 V. Napięcie wyjściowe to 5 V a maksymalny prąd wyjściowy to 4,2 A. Jego aktualna cena to 59,90 zł.

LW-265

Ładowarka przybyła w opakowaniu, które już bardziej skupia się na produkcie a nie technologii. Wraz z LW-265 otrzymujemy 1 metrowy kabel USB->lightning)(jest ona dostępna także w wersji z kablem micro USB). Ładowarka ma wymiary 74,1 x 56,5 x 73,3 mm i wygląda bardzo podobnie do poprzedniczki. Jedyna różnica to tak naprawdę góra, która tym razem jest cała biała, jednakżę pod poewnym kątem można zobaczyć na niej wzór. Ładowarka posiada trzy wyjścia USB. Wszystkie są typu Auto-ID, czyli ładowanie urządzeń powinno przebiegać najszybciej jak to możliwe (oczywiście bez technologii Quick Charge). Podobnie jak poprzednik, LW-265 posiada technologię LISS. Urządzenie współpracuje z napięciami wejściowymi z zakresu do 100 do 240 V. Napięcie wyjściowe to 5 V a maksymalny prąd ładowania to 3,4 A. LW-265 aktualnie kosztuje 44,90 zł.

Spis treści:

  1. Wstęp i ładowarki sieciowe
  2. Ładowarki samochodowe
  3. Kable
  4. Testy i podsumowanie

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Część 2