WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki bezprzewodowej Unitek Fast Wireless Charging Stand

Uniteka powinniście kojarzyć już z różnych testów, które ukazały się na łamach naszego portalu. Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam kolejny produkt tej firmy – tym razem jest to bezprzewodowa ładowarka Fast Wireless Charging Stand. Czy okaże się ona dobrym wyborem?

Ładowarkę otrzymałem w czarnym opakowaniu. Wraz z nią w środku znajduje się instrukcja, kabel zasilający (USB -> micro USB) oraz karteczka z podziękowaniami za zakup. Dodatki są standardowe i nie ma tutaj nad czym się rozwodzić. Gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Fast Wireless Charging Stand ma wymiary 118 mm x 70 mm x 88 mm. Jest to dosyć klasyczne konstrukcja podstawki, na którą możecie położyć smartfona. Jest ona cała czarna, więc kolor jest neutralny. Wykonana została z tworzywa sztucznego i sprawia wrażenie plastikowej, ale w tej cenie nie można zbyt wiele wymagać. Stoi ona na czterech gumowych nóżkach, przez co nie ślizga się ona po np. meblach. Smartfon można postawić w pozycji pionowej albo poziomej na specjalnej półeczce, która została wyłożona gumą. Dzięki temu on także się nie ślizga i przypadkowe wywrócenie jest ciężkie. Fast Wireless Charging Stand jest zgodny z najnowszym standardem QI 1.2., a ładowanie odbywa się z mocą 5 W lub 10 W – zależy od smartfona. Ładowarce nie przeszkadza także etui na smartfona – nie trzeba go zdejmować. Unitek M002A działa do odległości 8 mm, więc dlatego jest możliwe ładowanie z etui. To, co jest ważne to zabezpieczenia. Produkt Unitek posiada zabezpieczenie przed zwarciem, przeładowaniem, przegrzaniem oraz nadmiernym napięcie. Sprawia to, że ładowanie jest w pełni bezpieczne. Ostatnia rzecz, o jakiej chcę wspomnieć, to efektywność ładowania, która wynosi 72%. Oczywiście produkt Uniteka obsługuje szybkie ładowanie bezprzewodowe.

Testy i podsumowanie

Jak możecie zobaczyć na wykresie, Fast Wireless Charging Stand ładuje Galaxy S7 z taką samą prędkością, jak konkurencyjne i o wiele droższe ładowarki bezprzewodowe. Pod tym względem jest więc bardzo dobrze. Także sprawdziłem, czy poradzi sobie ona z etui do smartfona i nie było żadnych problemów – ładowanie odbywało się z taką samą prędkością.

Unitek Fast Wireless Charging Stand kosztuje około 100 zł. Pod względem elektroniki i szybkości ładowania nie odstaje ona od konkurencji – ma podobne tempo ładowania co znacznie droższe konstrukcje. Także umożliwia ona ładowanie smartfona w etui oraz dzięki gumowej podkładce smartfon stoi stabilnie w miejscu. Jedyną uwagę mam co do jakości wykonania. Użyte tworzywo sztuczne jest znacznie słabsze od aluminium, natomiast rekompensuje to cena. Fast Wireless Charging Stand to bardzo dobry wybór wśród tańszych ładowarek bezprzewodowych i warto mieć go na uwadze.