WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test ładowarki bezprzewodowej Xtorm Angle Wireless Qi XW203

Ładowarki Qi coraz częściej pojawiają się w ofertach różnych producentów. Pominąć tego rynku nie mógł Xtorm i zaprezentował swój własny model Angle. Jak wypadnie on w testach?

Produkt Xtorm otrzymałem w standardowym dla producent opakowaniu. Wraz z nim w środku znajduje się informacja o gwarancji (2 lata + 1 rok po rejestracji na stronie producenta), instrukcję oraz kabel USB-> micro USB do zasilania ładowarki. Wszystko jest standardowo bardzo dobrze opisane a 3 letnia gwarancja jest dosyć długa jak na tego typu akcesoria.

Angle ma wymiary 137 mm x 91 mm x 70 mm i waży 226,5 g. Jest ona więc dosyć duża i ciężka. Dzięki takim wymiarom jest ona w stanie ładować nawet największe konstrukcje smartfonów na rynku. Ciężar spowodowany jest wykonaniem – ładowarka została wykonana w całości z aluminium a jakość wykonania jest fantastyczna. Jedynie miejsce gdzie opiera się telefon jest pokryte antypoślizgowym materiałem, który dodatkowo chroni smartfona przed przypadkowym zarysowaniem. Całość wygląda w sumie to normalnie – ładowarka jest czarna więc powinna wpasować się w większość pomieszczeń. Angle podłącza się do wejścia micro USB (do kompuetra czy ładowarki) i ładowana jest ona 5V/2A lub 9V/1,67A. Ładowanie smartfona odbywa się bezprzewodowo – maksymalna moc to 10 W. Produkt Xtorm wspiera także szybkie ładowanie (fast charging) więc jeśli Wasz smartfon to obsługuje to jego temp ładowania znacznie wzrośnie. Z pozostałych informacji to warto wspomnieć i automatycznym dobieraniu prądu do wymagań telefony, zabezpieczeniem przed przeładowaniem oraz przed przegrzaniem (standardowe zabezpieczenia dla firmy Xtorm).

Testy i podsumowanie

Testy zostały przeprowadzone z wykorzystaniem smartfonu Samsung Galaxy S7. Smartfon stoi dosyć stabilnie na ładowarce, natomiast ten antypoślizgowy materiał sprawdza się średnio – mógłby lepiej chronić telefon. Samo ładowanie rozpoczyna się od razu po postawieniu smartfona na ładowarce. Dzięki takiej konstrukcji można na telefonie oglądać rzeczy i jednocześnie go ładować. Świetnym zastosowaniem dla Angle jest postawienie jej obok komputera czy koło łóżka. Wyniki testów ładowania są identyczne jak w przypadku produktów konkurencji, czyli jest bardzo dobrze.

Xtorm Angle Wireless Qi XW203 kosztuje około 160 zł. W tej cenie jest to znakomity wybór. Ładowarka posiada standardowe dla firmy zabezpieczenia, tempo ładowania jest bardzo dobre jak na ładowarkę bezprzewodową a sama jakość wykonania jest świetna. Małym minusem jest tylko powierzchnia antypoślizgowa, która mogła by trochę lepiej chronić smartfona. Poza tym całość jest naprawdę świetna i zdecydowanie warto się na ten model zdecydować.